ATP Hamburg. Turniej już bez Łukasza Kubota

| Utworzono: 2016-07-15 07:21 | Zmodyfikowano: 2016-07-15 07:21

Kubot i Austriak Alexander Peya, najwyżej rozstawieni w turnieju, mierzyli się z Guillermo Duranem i Jonathanem Erlichem a wagą pojedynku był awans do półfinału niemieckich zmagań. Faworyci szybko stracili serwis, a chwilę później nie wykorzystali dwóch okazji z rzędu na odrobienie strat i przegrywali 0:3. Duran i Erlich poszli za ciosem i triumfowali w pierwszym secie 6:2.

Druga partia to już lepsza gra Kubota i jego austriackiego partnera. Debel odskoczył najpierw na 3:1, a nieco później na 4:2 i 5:3, broniąc w ósmym gemie trzech break pointów z rzędu. Gdy jednak podawali na remis zostali przełamani i o losach partii zadecydował tie break. W nim ulegli swoim rywalom 2-7.

Mariusz Fyrstenberg i Colin Fleming walczyli o półfinał deblowych zmagań w Hamburgu z rozstawionymi z numerem trzecim Danielem Nestorem i Aisamem-ul-Haq Qureshim. Tu było więcej emocji. Pierwszy set dla faworyta 6:3. W drugim lepiej zagrał Polak i jego brytyjski partner. Efekt - wygrana 6:4. W decydującej partii Mariusz Fyrstenberg i Colin Fleming okazali się wyraźnie słabsi od rywali, przegrywając aż 2-10.