Perfekcja Zagłębia. Lubinianie z łatwością lepsi od Korony

| Utworzono: 2016-07-17 18:06 | Zmodyfikowano: 2016-07-17 18:07

Szeroka kadra, długa ławka pełnowartościowych zmienników. Każdy z kadry może wskoczyć do wyjściowego składu i zostać bohaterem zespołu. Może zbyt szybko nie powinno się wyciągać wniosków ale dziś Zagłębie na tle beznadziejnej Korony błyszczało w każdym calu. Trener Piotr Stokowiec dokonał kilku zmian w porównaniu do czwartkowego meczu z Belgradu. Jakości jednak miedziowym absolutnie nie brakowało.

Kibice jeszcze dobrze nie weszli na stadion a już było 1:0. Krzysztof Janus dograł w pole karne piłka trafiła do Łukasza Piątka, który nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza rywala. Kwadrans później było 2:0. Krzysztof Piątek padł w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Janus.

Piotr Stokowiec mógł być bardzo zadowolony z tego co widział z wysokości ławki trenerskiej. W 24. minucie było 3:0. Kombinacyjne rozegranie zakończyło dośrodkowanie Janusa, Arkadiusz Woźniak nieczysto trafił w piłkę, ale z kilku metrów do bramki wpakował ją Maciej Dąbrowski. Ostatniego gola lubinianie zdobyli po rzucie rożnym. Vlasko dośrodkował na piąty metr, gdzie Krzysztof Piątek uderzeniem głową ustalił wynik spotkania.

Po przerwie Zagłębie nadal przeważało, ale już nie atakowało z tak wielką determinacją. Przed ekipą z Lubina przecież w czwartek rewanż w drugiej rundzie eliminacji w Lidze Europy.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 4:0 (4:0)
1:0 - Łukasz Piątek 1'
2:0 - Krzysztof Janus (k.) 16'
3:0 - Maciej Dąbrowski 24'
4:0 - Krzysztof Piątek 31'

Składy:

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Jakub Tosik, Maciej Dąbrowski, Jarosław Jach, Dorde Cotra (74' Daniel Dziwniel) - Łukasz Piątek (53' Adrian Rakowski), Jarosław Kubicki - Krzysztof Janus, Jan Vlasko, Arkadiusz Woźniak - Krzysztof Piątek (59' Michal Papadopulos).

Korona Kielce: Michal Pesković - Bartosz Rymaniak, Dmitrij Wierchowcow (46' Elhadji Pape Diaw), Radek Dejmek, Ken Kallaste - Rafał Grzelak - Vladislavs Gabovs, Mateusz Możdżeń, Nabil Anakour, Siergiej Pilipczuk (56' Vanja Marković) - Łukasz Sekulski (68' Michał Przybyła).

Żółte kartki: Arkadiusz Woźniak (Zagłębie Lubin) oraz Dmitrij Wierchowcow (Korona Kielce).