650 wydarzeń i przeszło 2 miliony osób. Wrocław podsumował ESK

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-07-18 14:45 | Zmodyfikowano: 2016-07-18 14:45
A|A|A

fot. Martyna Czerwińska

Za nami pierwsze pół roku Europejskiej Stolicy Kultury. Organizatorzy pokusili więc o pierwsze podsumowania. Liczby prezentują się imponująco. W 650 imprezach wzięło udział ponad 2,1 mln widzów. Najwięcej, bo 120 tysięcy w otwierającym "Przebudzeniu".

O ESK powstało ponad 18 tys. publikacji w polskich i zagranicznych mediach. Za kampanię na takim obszarze musielibyśmy zapłacić około 70 mln zł. Efekty przerosły nasze oczekiwania - mówi Krzysztof Maj, dyrektor Stolicy Kultury:

Gmach Główny Muzeum Narodowego we Wrocławiu zanotował w 2016 roku o 35% wyższą frekwencję, rekord padł też na wrocławskim lotnisku. To jednak nie wszystko. Drugie półrocze ma być równie imponujące.

Największe zapowiadane wydarzenia to festiwal Capitol of Rock (na którym zagrają takie gwiazdy jak RAMMSTEIN czy LIMP BIZKIT), Olimpiada Teatralna w ramach, której zaplanowano 150 wydarzeń artystów z 20 krajów, Eurokonferencja POLCON i rozdanie Europejskich Nagród Filmowych, czyli Oskary Starego Kontynentu.

Będą czerwone dywany i wielkie gwiazdy - mówi Błażej Grzechnik - ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

Ceremonia odbędzie się 10 grudnia, ale będą ją poprzedzać projekcje wielu nagrodzonych - również podczas poprzednich edycji filmów. W drugiej połowie roku zostanie zrealizowana także większość z 400 projektów zgłoszonych w ramach mikroGRANTÓW.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama