Dobra wiadomość dla Jaroszowa

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-07-19 11:45 | Zmodyfikowano: 2016-07-19 11:45
Dobra wiadomość dla Jaroszowa  -

Jaroszów wreszcie będzie miał obiekt, który będzie pełnił funkcję społeczno-kulturalną. Mieszkańcy czekali na to już od dawna. Gmina Strzegom otrzymała środki na realizację tej inwestycji w ramach konkursu  „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Gmina Strzegom otrzymała dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł na realizację na remont i wyposażenie obiektu publicznego pełniącego funkcję społeczno–kulturalną we wsi Jaroszów. W Urzędzie Miejskim w Strzegomiu umowę na przyznanie tych środków podpisali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewa Mańkowska. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UWD we Wrocławiu, Paweł Czyszczoń oraz przedstawiciele pięciu gmin, które także otrzymały wsparcie z tego konkursu.

- W Jaroszowie dotychczas nie było świetlicy wiejskiej, w której mogłyby odbywać się spotkania integracyjne mieszkańców, wydarzenia kulturalne, spotkania wiejskie, czy też inne wydarzenia o charakterze kulturalno –społecznym – podkreślał burmistrz.

Przypomnijmy, że przecież Jaroszów jest bardzo aktywną wsią. Na jego terenie działają cztery stowarzyszenia oraz koło gospodyń wiejskich, które po zamknięciu starej świetlicy wiejskiej, będącej w bardzo złym stan technicznym, nie miały miejsca do swojej działalności. Nowo wyremontowany obiekt mieści się pod adresem 95. Został wyposażony w kuchnię, toalety oraz pomieszczenia.

Całkowity koszt zadania to ponad 100 000,00 zł. Pomieszczenia zostaną doposażone ze środków funduszu sołeckiego, które mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć na ten cel.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.