Latoń 7. w prologu kolarskiego Wyścigu Dookoła Mazowsza

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-07-28 08:02

Adrian Banaszek (Verva ActiveJet) wygrał w Warszawie prolog kolarskiego 59. Wyścigu Dookoła Mazowsza - indywidualną jazdę na czas na dystansie 2,5 km.

Do zmagań przystąpiło 140 kolarzy, a wśród nich było 6 zawodników CCC Sprandi Polkowice: Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń, Alan Banaszek, Nikolay Mihaylov i Tomasz Kiendyś.

Banaszek ukończył czasówkę w 2 minuty i 50 sekund, a Eryk Latoń, najszybszy z „pomarańczowych”, był 7. tracąc 4 sekundy do zwycięzcy. Łącznie w pierwszej „15” sklasyfikowanych zostało czterech reprezentantów polkowickiej grupy, gdyż Mihaylov, Stępniak i Kiendyś zajęli odpowiednio 11., 12. i 13. miejsce.

Od dziś do soboty kolarze przejadą trzy etapy o łącznej długości 520 km. Wyścig zakończy się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na pierwszy ogień etap ze startu wspólnego wokół Kozienic o długości 165 kilometrów.