CCC Sprandi Polkowice zaprezentuje się we Włoszech

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-08-03 08:20 | Zmodyfikowano: 2016-08-03 08:20
A|A|A

fot. cccsport.eu

Drużyna CCC Sprandi Polkowice wielokrotnie startowała już w imprezach organizowanych przez RCS Sport. Ma ona na koncie udział m.in. w Giro d’Italia, Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, Strade Bianche, czy też Dubai Tour. Przed rokiem debiutowała także w Il Lombardia.

Poza polkowickimi zespołem, w ostatnim wyścigu UCI World Tour w sezonie, 1 października, pojedzie 18 najlepszych ekip z UCI World Tour, a także 6 grup Professional Continental. Będą to Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Dofidis, Gazprom-Rusvelo, Nippo-Vini Fantini i Wilier Triestina – Southeast.

Trasa Il Lombardii odpowiada tzw. kolarzom klasycznym, dynamicznym i potrafiącym zaatakować na krótkich wzniesieniach. Spore doświadczenie w tym wyścigu ma Davide Rebellin, który w swoim kolarskim CV ma 2.miejsce i aż cztery 5.lokaty. Był również najlepszym z „pomarańczowych” w ubiegłorocznej edycji (30.pozycja).

RCS Sport podało również listy ekip, które staną na starcie dwóch innych włoskich jednodniówek – Milano-Torino (28 września, 1.HC) i GranPiemonte (29 września, 1.HC) i CCC Sprandi Polkowice znalazło się także na nich. Pierwszy z tych wyścigów ma bardzo górzysty charakter i kończy się ok. 5-kilometrowym podjazdem. Natomiast drugi ma nieco łagodniejszy profil, ale trasa jest na tyle pofałdowana, że stawka również powinna się podzielić.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama