PiS: Zniesienie opłaty targowej we Wrocławiu z naszej inicjatywy

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-08-04 14:16 | Zmodyfikowano: 2016-08-04 14:16
A|A|A

Nowoczesna od lipca zbiera podpisy w tej sprawie - ma już ich 2,5 tysiąca. Tyle, że radni z PiS-u dzisiaj złożyli gotowy projekt uchwały o zniesieniu tej opłaty. Zdaniem Mirosławy Stachowiak-Różeckiej - Michał Jaros chyba zapomniał po latach w Sejmie jak pracują samorządy:

Marcin Krzyżanowski z PiS tłumaczy, że sam pomysł likwidacji opłaty jest bardzo dobry .

A co na to .Nowoczesna? Pior Uhle tłumaczy, że "składanie projektu uchwały z takimi samymi założeniami i terminem wejścia w życie to po prostu naśladownictwo", które jest najwyższą formą uznania:

Skoro PiSowi brakuje pomysłów na zmiany we Wrocławiu powinien po prostu dołączyć do naszej zbiórki podpisów i realnej rozmowy z kupcami. Składanie projektu uchwały z takimi samymi założeniami i terminem wejścia w życie to po prostu naśladownictwo, które - jak wiemy - jest najwyższą formą uznania.

Wywołany do tablicy Michał Jaros cieszy się z poparcia PiS-u i deklaruje wsparcie dla uchwały. Jednak zapewnia, że zbieranie podpisów to dobry pomysł, bo tysiące deklaracji to dowód poparcia dla tej idei także mieszkańców Wrocławia. Jeśli we wrześniu radni przegłosują uchwałę zmiany wejdą w życie 1 stycznia.

Czytaj tutaj jak posłowie Nowoczesnej zbierali podpisy na Dworcu Świebodzkim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama