Rio 2016: Przed nami wielkie otwarcie igrzysk

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-08-05 08:00 | Zmodyfikowano: 2016-08-05 08:00
A|A|A

fot. Rio 2016

Pele, legendarny brazylijski piłkarz, ma być jedną z najważniejszych postaci podczas dzisiejszej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. 76-letni „Król Futbolu” otrzymał od organizatorów propozycję zakończenia sztafety z ogniem olimpijskim i zapalenia znicza na słynnym stadionie Maracana.

Brazylijski stadion jest w stanie pomieścić prawie 79 tys. widzów, choć rekordowa frekwencja obiektu sięga 200 tys. kibiców. Miało to miejsce w 1950 roku w dniu jego otwarcia. Teraz obiekt po solidnym remoncie jest gotowy na przyjęcie kibiców oraz ponad 10,5 tys. sportowców. Próbę generalną stadion przeszedł już w 2014 roku, kiedy odbył się tam piłkarski finał MŚ.

53. w nowożytnej historii ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich jest na razie owiana wielką tajemnicą. Czego możemy się spodziewać? Zazwyczaj otwarcia nawiązują do aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, a także do tradycji miejsca rozgrywania imprezy.

Już wiemy na pewno, że nie zabraknie żywej Samby oraz spokojnej muzyki nawiązującej do pokoju i ochrony środowiska. Większą rolę w ceremonii ma też odegrać brazylijska modelka - Gisele Buendchen. To jak na razie jedyne szczegóły do których dotarły światowe media.

Z muzyków wystąpi gwiazda tamtejszej sceny Elza Soares, która zagra sambę, a Karol Conka i MC Soffia rozgrzeją nas brazylijskim hip hop-em. Warto dodać, że MC Sofia ma dopiero 12 lat.

Ceremonia otwarcia w nocy z piątku na sobotę o 1 w nocy polskiego czasu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama