Jelenia Góra: Kierowca wbrew zakazowi sądowemu prowadził pojazd, w którym znajdowały się narkotyki

Michał Kazulo | Utworzono: 2016-08-05 18:54 | Zmodyfikowano: 2016-08-05 18:54
A|A|A

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków, naruszenie zakazu sądowego oraz o kierowanie pojazdem pod wpływem działania środków odurzających.

2 sierpnia 2016 roku kilka minut przed północą funkcjonariusze na Osiedlu Podgórze zauważyli samochód marki Fiat. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie zwolnił. Policjanci postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierowcy. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby. W trakcie kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał, był bardzo nerwowy. Okazało się, że miał w plecaku dwa woreczki strunowe z amfetaminą, z której można było uzyskać około 50 porcji handlowych. Niewykluczone, że mężczyzna kierował pojazdem pod jej wpływem. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 18 października 2017 roku. 36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu sądowego grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło:KMP w Jeleniej Górze)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama