Lekarz odciął dziecku część języka. Przez pomyłkę (Posłuchaj)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2008-12-29 09:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Wikipedia)

To miał być prosty zabieg. Laryngolog wycinał czteroletniemu chłopcu migdałek. Ale pomylił się - i usunął także część języka. Mało tego. Zamiast natychmiast skierować dziecko do tzw. replantacji, założył szwy, końcówkę języka wyrzucił i próbował wmówić rodzicom, że... doszło do niewielkiego skaleczenia.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

Znany poznański transplantolog prof. dr Roman Nowak jest przekonany, że nawet po przypadkowej amputacji lekarz mógł uchronić czterolatka przed kalectwem. Wystarczyło w ciagu sześciu godzin skierować chłopca choćby do ośrodka w Trzebnicy.

Wicedyrektor legnickiego szpitala Dariusz Dembicki przyznaje, że chłopiec ma niewielkie szanse na pełne zrekonstruowanie języka.

- Sprawa jest już przedmiotem naszego zainteresowania - mówi rzeczniczka legnickiej prokuratury Liliana Łukasiewicz. Prokuratorzy chcą m.in. ustalić, dlaczego lekarz - zamiast skierować chłopca do kliniki transplantologii - wyrzucił odcięty kawałek języka.

REKLAMA
Dźwięki
Lekarz odciął dziecku część języka. Przez pomyłkę. Relacja Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~`wike.xD
2009-06-19 13:22:04
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co za powalony doktor, jakby coś takiemu mojemu dziecku zrobili to bym zabiła bydlaka..! ewelka jestes pier******ta.! zobaczymy jak ciebie takie coś spotka.!
~Piotr
2008-12-31 17:35:35
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 0
JJJ - weź się jeszcze w starym roku palnij w łepetynę. Może od tego przybędzie Ci rozumu na 2009.
~JJJ
2008-12-31 11:49:15
z adresu IP: (80.52.xxx.xxx)
Ocena: 0
DOBRZE, ŻE MU ODCIŁAŁ ,.. NIECH MA ...HEHE
~2p
2008-12-31 10:07:40
z adresu IP: (77.224.xxx.xxx)
Ocena: 0
lekarze powinni przecodzic co jakis czas testy psyhotechniczne i egzaminy sprawdzajace ich zdolnosc do wykonywania pracy
~haha
2008-12-31 09:41:26
z adresu IP: (77.224.xxx.xxx)
Ocena: 0
ot to cala polska sluzba zdrowia,w Polsce to az strach zachorowac
~kubus96
2008-12-30 14:39:45
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 1
lol
~zły
2008-12-30 13:40:04
z adresu IP: (81.98.xxx.xxx)
Ocena: 0
wpier...olić mu tylko !!!
~bubu
2008-12-30 11:28:34
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Powinni każdego lekarza przed operacją sprawdzać alkomatem pijaków pieprzonych, a ty "lekarz" sam napewno robisz operacje po pijaku tylko się nieprzyznasz.
~beatsien
2008-12-30 03:49:58
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
biedactwo zal mi tego dzieciatka:( a temu lekarzowi sama odcielabym jezyk!!!!!
~beatsien
2008-12-30 03:49:57
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
biedactwo zal mi tego dzieciatka:( a temu lekarzowi sama odcielabym jezyk!!!!!
~beatsien
2008-12-30 03:49:57
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
biedactwo zal mi tego dzieciatka:( a temu lekarzowi sama odcielabym jezyk!!!!!
~beatsien
2008-12-30 03:49:57
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
biedactwo zal mi tego dzieciatka:( a temu lekarzowi sama odcielabym jezyk!!!!!
~beatsien
2008-12-30 03:49:56
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
biedactwo zal mi tego dzieciatka:( a temu lekarzowi sama odcielabym jezyk!!!!!
~beatsien
2008-12-30 03:49:55
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
biedactwo zal mi tego dzieciatka:( a temu lekarzowi sama odcielabym jezyk!!!!!
~beatsien
2008-12-30 03:49:45
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
biedactwo zal mi tego dzieciatka:( a temu lekarzowi sama odcielabym jezyk!!!!!
~Kamil
2008-12-30 02:50:24
z adresu IP: (84.234.xxx.xxx)
Ocena: 0
do Lekarz co Ty mowisz. bronisz go, a jakby Tobie przez pomylke zamiast chorej ręki ktoś odciął nogę. postaw się w sytuacji tego chłopca. lekarz jest winny i powinien poniesc konsekwencje. mowisz, ze tu wyładowują sie nieudacznicy, ludzi ktorym sie w zyciu nie układa. mi układa się dobrze, w tym roku zdaję mature. z tego co widze to jestes takim samym lekarzem jak ten opisany w artukule.
~asasas
2008-12-30 01:19:31
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale Wy wszyscy jesteście źli ;) Nie słyszeliście, że lekarze mają głodowe pensje ? Pewnie biedak musiał jakoś dorobić i naczytał się o handlu organami... próbował skroić język, ale wybuchła afera. Proponuję podnieść składkę ubezpieczenia zdrowotnego na 1500 zł miesięcznie - lekarze, ci przymierający głodem będą mieli chociaż na chlebek i coś do chlebka :)))
~Dziki
2008-12-29 22:26:08
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie wiem, ale chyba bym zabił własnoręcznie tego kolesia... Albo zabrałbym sobie pamiątkę... Jego język.
~Kudaltytom
2008-12-29 21:21:52
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
to że się pomylił to rzecz ludzka, ale za to że zaczął kombinować powinni mu odebrać prawo do zawodu o odszkodowaniu dla dzecka to nie wspomne!!
~robert
2008-12-29 21:16:19
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -1
Panie lekarz, ludzie myślą o lekarzach jak o mafii bo lekarze sami się o to postarali. Solidarność to nie jest bronienie za wszelką cenę konowała, który spanikował i zamiast próbować uratować dziecku język wyrzucił go do śmieci. Wypadki się zdarzają ale wypadek to to był do momentu wyrzucenia języka do śmieci. Od tego momentu to jest przestępstwo a lekarz który to zrobił jest zwykłym skur****synem.
~bater
2008-12-29 20:46:54
z adresu IP: (80.54.xxx.xxx)
Ocena: 0
co te konofały robią z ludzimi to się w głowie nie mieści. Należałoby takiemu uciąć język i wyżucić na śmietnik. Współczuję tym rodzicom.
~doslowny
2008-12-29 19:36:41
z adresu IP: (217.98.xxx.xxx)
Ocena: 0
ja pier**le ;/
~rastiMC
2008-12-29 18:26:40
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
ewelkaa13 weź ty sobie pier****** baranka:/
~ewelkaa13
2008-12-29 18:02:52
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: 0
ale z was debile. ten doktor jest fajowy. czesc
~yea
2008-12-29 18:01:41
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 0
skandal,skandal,skaandaal!!!!
~Zik
2008-12-29 17:50:13
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie zrobił nic by mu pomóc ,,niewinne skaleczenie" dobre sobie
~Sushi
2008-12-29 17:43:10
z adresu IP: (62.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
Rozumiem, stała się straszna rzecz i ten baran musi ponieść tego konsekwencje, ale kto tu jest w końcu poszkodowany?? Najpierw trzeba pomyśleć co zrobić w sprawie tego biednego dziecka, które z nie wiadomo jakiego powodu zostało tak tragicznie okaleczone i oszpecone!! Jak jego sprawa dobiegnie końca to dopiero zacząć się procesować - a w tym czasie lekarz ma być przez cały czas zawieszony... :/
~Kain
2008-12-29 17:40:54
z adresu IP: (62.133.xxx.xxx)
Ocena: 0
To był ewidentny błąd ze strony lekarza. Rozumiem, każdemu może sie zdarzyć wypadek. Tak jak powiedziano, jak ktoś wykonuje kilka tysięcy zabiegów to wiadomo, że w końcu się potknie. Ale niewybaczalne jest to, co zrobił później - wyrzucił ten ucięty kawałek i właśnie za to powinien ponieść konsekwencje. Wyjaśnienia ordynatora są śmieszne. Ale po tych dwóch lekarzach nie można oceniać wszystkich, nie wolno mówić, że są jak gang z Pruszkowa, bo nie wierzę w coś takiego.Tylko ignoranci szufladują ludzi w ten sposób.
~Ja
2008-12-29 14:24:43
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Lekarz... Osobiście postawię pomnik temu lekarzowi, jeśli to nieprawda. Tylko nawet wicedyrektor szpitala (występuje w tym nagraniu!) był w szoku, że jego podwładny strzelił takiego baboka. Owszem, można próbować się oczyszczać zarzucając dziennikarzom brak rzetelności, czy "superekspresowanie". Przy TAKIM skandalu obrzucanie błotem dziennikarzy nie wybieli jednak pana doktora G. z legnickiego szpitala. Tym bardziej, że nie jest to pierwszy przypadek wtopy ze strony kadry. Proces lekarza, który przez 12 godzin odmawiał udzielenia pacjentowi pomocy - ciagnie się do dziś. A pamiętasz sprawę pacjenta, którego wywaliliście ze szpitala i zmarł wam na parkingu? Długo można tak wymieniać.
~Lekarz
2008-12-29 14:00:21
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czytaliście ten artykuł i słuchaliście tego newsa? To jest właśnie Polska. Każda plota, która stawia innych w negatywnym świetle jest z lubością komentowana przez bandę nieuków i nierobów, którzy swoje życiowe frustracje rozładowują na tych którym w życiu się powiodło dzięki talentowi i ciężkiej pracy. Gratuluję również radiu Wrocław rzetelnych dziennikarzy. Zbliżacie się poziomem do Faktu i Super Expressu.
~asasa
2008-12-29 12:17:59
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Koledzy nie dadzą zrobić mu krzywdy :) Lekarze są jak chłopcy z Pruszkowa :)
~bubu
2008-12-29 12:00:27
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Napewno robił operację po pijaku, podobno prawie każdy lekarz po pijaku prowadzi operacje.
~legniczanin
2008-12-29 11:33:01
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tłumaczenie dyrekcji i lekarza są co najmniej śmieszne. Ciekawe co by na to powiedział dyrektor gdyby to jego dziecko okaleczył ten konował!? Ale co się dziwić- "ręka ręke myje"!!! Mam nadzieję, że w tym przypadku kara ich nie minie. Wiem, że wielu lekarzy w legnickim szpitalu ma kontrakty opiewające na 2500 zł. od jednego dyżuru, a biorąc średnio 10 dyżurów w miesiącu mają 25 tyś. zł więc jest z czego płacić ewentualne odszkodowanie. Mam nadzieję, że rodzina tego dziecka puści tego konowała w skarpetkach. A panu dyrektorowi za takie pieprzenie też powinno się dać wilczy bilet i wypieprzyć z roboty!!!! Co za gnój w tym szpitalu!!!!!!!!!