Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (8.08-14.08)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-08-07 19:00 | Zmodyfikowano: 2016-08-07 19:00
A|A|A

fot.polmaraton-henrykowski.pl

13 sierpnia już po raz 5. rozegrany zostanie tradycyjny Półmaraton Henrykowski. Uczestnicy rywalizować będą na atestowanej trasie, która biegnie przez gminy Ziębice i Przeworno. Biegacze nie będą mogli mogą narzekać na nudę i brak wyzwań – raz jest płasko, raz – w kość dają podbiegi. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosi 157 m. Zapisy internetowe już zakończono, ale jest możliwość zgłoszenia się osobiście w dniu imprezy w biurze zawodów. Start Półmaratonu Henrykowskiego w sobotę o godz.10.00 w okolicach stacji PKP Henryków.

Tego samego dnia, czyli 13 sierpnia na tradycyjne wspólne bieganie we Wrocławiu zaprasza stowarzyszenie Parkrun. Jak zwykle będzie to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. Start i meta są zlokalizowane na wałach koło Jazu Opatowickiego i Wyspy Opatowickiej, tuż przy ulicy Braci Gierymskich. Trasa biegu to korona wałów między Jazem Opatowickim a Mostem Zwierzynieckim. Start w sobotę o godz. 9.00. Udział w biegu jest bezpłatny ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji oraz przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Szczegóły na www.parkrun.pl.

Pełnia lata i piękne widoki – to cechy charakterystyczne Biegu na Wielką Sowę. W tym roku uczestnicy biegu spotkają się 14 sierpnia w Ludwikowicach Kłodzkich. Start zaplanowano na godz. 11.00 sprzed Centrum Rekreacyjno–Konferencyjnego „Harenda”. Do pokonania dystans niespełna 10 kilometrów z przewyższeniem 600 m. Meta usytuowana jest na najwyższym szczycie Gór Sowich. Zapisy internetowe do 10 sierpnia, a także w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach od 8.00 do 10.30.

Trwają zapisy do kolejnego Biegu Harcownika, który odbędzie się 14.08 w Oławie. Miejscem rywalizacji będzie ścieżka biegowa „Zaodrzańska Agrafka”. Taką nazwę ma też sam bieg. Trasa ma długość 10 km, jest w formie agrafki i w całości przebiega przez las. Biuro zawodów, start i meta znajdują się przed lasem na końcu ul. Bażantowej. Zgłoszenia elektroniczne na portalu datasport lub osobiście w dniu zawodów. Początek biegu w niedzielę o godz. 16.00. Po rywalizacji organizatorzy zapraszają uczestników i kibiców na Zaodrzański Piknik Wakacyjny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama