Rio 2016: Kubot i Matkowski odpadli z turnieju deblowego

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-08-08 23:20

Pierwszy set pokazał, że przeciwnicy, choć grają w duecie bardzo rzadko, będą bardzo groźni. Nie odpuszczali żadnej piłki, a doświadczenie singlowe Ferrera sprawiało, że Polacy musieli być bardzo precyzyjni na serwisie. Niestety najpierw Kubot i Matkowski dali się przełamać w 3. gemie, później odrobili straty w 4., by chwilę później znów oddać podanie. Ostatecznie Hiszpanie dowieźli prowadzenia do końca seta i wygrali 6:3.

Drugi set był już wyrównany. Tenisiści byli bardzo pewni w gemach serwisowych i ani razu nie dali się przełamać. Wszystko rozegrało się w tie-breaku, w którym Polacy po prostu nie wytrzymali presji. Co prawda zdobyli pierwszy punkt ale oddali później kolejnych sześć. Kubot i Matkowski obronili cztery piłki meczowe, ale na piątą już zabrakło sił i koncentracji. Po zaciętej walce przegrali z Hiszpanami 3:6, 6:7 (5).

Łukasz Kubot wystąpi jeszcze w turnieju miksta. Jego partnerką będzie Agnieszka Radwańska.