Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-08-10 08:46
A|A|A

W wakacje zdarza nam się poszerzać tematykę popołudniowych audycji i tak tym razem zaczniemy od festiwalu OFCA. Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny to wydarzenie promujące ideę cyrku współczesnego, jako odrębnej dziedziny sztuki, w której centrum stoi człowiek i jego niezwykłe umiejętności. Na czas festiwalu całe miasto zmienia się w barwną scenografię dla spektakli ulicznych. Artyści, którzy występują na Festiwalu, wykorzystują swoje niezwykłe umiejętności i bezgraniczną kreatywność by opowiadać historie, budzić emocje i zachwycać. Umiejętnie wciągają publiczność do swoich pokazów, a tym samym zacierają dystans i budują wspólnotę uczestnictwa w sztuce. O wszystkim, chwilę po 16 opowiedzą Marta Smolak i Tomasz Czyżewski.

Po 17:15 tradycyjnie Wrocław 2016. Tym razem Kuba Żary zapraszał będzie na konferencję „Czas utopii. W poszukiwaniu utraconej przyszłości”. Rok 2016 to 500. rocznica ogłoszenia „Utopii” przez Tomasza Moore’a, 10. rocznica śmierci Stanisława Lema i 150. rocznica urodzin George’a Herberta Wellsa. Zatem to doskonały moment, by przyjrzeć się odradzaniu utopijnego myślenia w kulturze i myśli społeczno-politycznej. Konferencja o możliwości uniknięcia apokalipsy i poszukiwaniu utraconej przyszłości potrwa od 18 do 20 sierpnia, w siedzibie Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Równolegle przebiegać będzie sympozjum towarzyszące Polcon - Eurokonferencja 2016 „Fantastyczne światy”.

Po 18 Karolina Błażejczak i Anna Bieliz mówić będą będą o projekcie "Drogi do domu", eseju dokumentalnym o budowniczych dróg na Dolnym Śląsku, pionierach, którzy w latach 70. i 80. wytyczali nowe drogi do mniejszych miejscowości w regionie, często na nowo "odkrywając je" dla świata

Na wrocławskim Ołbinie powstaje właśnie niezwykły projekt – mieszkańcy osiedla przy. ul. Reja i Sieniewicza pracują nad pięcioodcinkowym serialem, opowiadającym fikcyjną historię zainscenizowaną w budynkach i zakamarkach podwórka. Pomysłodawczynią projektu, odbywającego się w ramach Wrocław– wejście od podwórza (w ramach programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016) jest artystka multimedialna Karolina Breguła, która będzie naszym ostatnim gościem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama