Challenger ATP Trnawa: Hubert Hurkacz zatrzymał się na ćwierćfinale

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-13 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-08-13 07:00

19-letni Hurkacz przegrał w ćwierćfinale ze swoim rówieśnikiem z Australii - wyżej notowanym - Akirą Santillanem w dwóch setach. 92 minutowy mecz zakończył się wynikiem 5:7, 5:7 na niekorzyść Polaka. Za swoje osiągnięcia w Trnawie Polak otrzyma 22 punkty do rankingu ATP. Oznacza, to, że w przyszłotygodniowym notowaniu będzie zajmował miejsce w okolicach 355 pozycji (aktualnie jest 399).

Powody do radości w Trnawie ma za to Tomasz Bednarek. Polak i Czech Roman Jebavy pokonali Austriaków - Juliana Knowle'a i Tristana-Samuela Weissborna 6:4, 6:4 i awansowali do finału debla. W meczu o tytuł zagrają z Belgami - Sanderem Gillem i Joranem Vliegenem, którzy w półfinale wygrali z Adamem Majchrowiczem i Holendrem Sanderem Arendsem.