Rower kontra pociąg. Awantura o linie kolejową

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-08-14 15:57 | Zmodyfikowano: 2016-08-14 15:38
A|A|A

Fot: Piotr Słowiński

- Przyszłość należy do pociągów - mówi Andrzej Olszewski z Grupy Inicjatywnej Kolei Karkonoskich:

Dziś zarówno miłośnicy rowerów jak pociągów są w Krzeszowie, na uroczystościach maryjnych. Artur Kubieniec, zwolennik zrobienia ścieżki rowerowej na nasypie nieczynnej linii kolejowej mówi, że marzenia o powrocie pociągów to mrzonki:

Andrzej Olszewski argumentuje, że raz zlikwidowana linia już nie wróci:

Rowerzyści, jak Robert z Jawora, odpowiadają, że bardziej jest potrzebna ścieżka rowerowa niż linia kolejowa bez pociągów, bo do Krzeszowa prowadzą kręte i niebezpieczne drogi, na których jest duży ruch:

Samorządy regionu kamiennogórskiego skłaniają się do zabudowania trasy kolejowej asfaltową nawierzchnią i stworzenia tam ścieżki rowerowej. Argumentują, że pozwoli to zachować linię w całości co pozwoli ewentualnie, w przyszłości rozważyć powrót tam pociągów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2018-10-08 19:00:48
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Moc
2018-05-16 14:18:11
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Taki problem zrobić dwa w jednym? Wyznaczyć rozkład jazdy pociągów a torowisko pokryć płytami dla rowerów i pozwolić jeździć po za rozkładem? Wątpię by pociągi tam jeździły szybciej niż 30 km/h i co 20 minut.
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 19:28:16
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 19:24:02
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 19:19:41
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 17:25:51
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 17:20:48
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 17:15:43
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 17:11:40
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 17:05:04
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 16:59:42
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-04-06 16:54:02
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2017-03-27 14:44:55
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2017-03-27 14:43:55
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~mieszkanka
2016-08-29 15:57:16
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ścieżka rowerowa to bardzo dobry pomysł. Miłośnicy kolei sami nic przez lata nie zrobili na tej linii, a teraz sabotują gdy ktoś wymyślił fajny pomysł jak wykorzystać nasypy. Mieszkańcy są za ścieżką rowerową a nie jakimiś drezynami.
~JanuszJG
2016-08-17 08:21:45
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -2
Przecież istnieje już ścieżka rowerowa prowadząca do Krzeszowa, którą wystarczy tylko i wyłącznie wyremontować. Tak trudno wyremontować istniejącą już ścieżkę rowerową? Jak widać trudno, bo najlepiej jest coś zniszczyć. Linia kolejowa nr 330 z Kamiennej Góry do Krzeszowa może okazać się strzałem w 10, jeżeli chodzi o zwiedzanie samego Krzeszowa i okolicznych miejscowości. Wystarczy tylko chcieć!
~Ścieżka już jest!!!
2016-08-15 10:23:06
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: -8
Artykuł to niestety sporo nieprawdy: "Rowerzyści, jak Robert z Jawora, odpowiadają, że bardziej jest potrzebna ścieżka rowerowa niż linia kolejowa bez pociągów, bo do Krzeszowa prowadzą kręte i niebezpieczne drogi, na których jest duży ruch: Do Krzeszowa prowadzą dwie (!) równoległe drogi i jedna z nich (wzdłuż Zadrny) jest praktycznie wolna od samochodów. Tylko dlaczego nikt z niej korzysta?? Dlaczego ma być zlikwidowana linia kolejowa, skoro jest już boczna drogą z której mogą korzystać rowerzyści?? Kto zarobi na likwidacji torów?? Właściciele ziemi z Czadrowa, który robią zadymę na fb???
~Zdzich
2016-08-15 09:38:13
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -6
Przecież pociąg i rower świetnie się uzupełniają.Wraz z rodziną dużo jeździmy na rowerach a dzięki pociągom można zaplanować lepszą i ciekawszą wycieczkę! Linia do Krzeszowa ma duży potencjał,pociąg jadący z Jeleniej Góry przez Kowary do Krzeszowa byłby ciekawym rozwiązaniem,na pewno dużo ludzi by korzystało z tego połączenia.Trasa posiada piękne widoki i przechodzi przez tereny które praktycznie są odcięte od komunikacji publicznej.
~edi12
2016-08-15 08:39:44
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -7
Pokażcie choć jedną skończoną ścieżkę rowerową na linii kolejowej.To jedna ściema,sposób na dojenie kasy.
~pit
2016-08-15 01:42:20
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: -8
No cóż Eskimosom kiedy dawali mydło to oni je zjadali bo ładnie pachniało. Jeśli zlikwidują linię kolejową aby zrobić ścieżkę rowerową to tak jakby zjedli mydło.