Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (15.08-21.08)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-08-14 18:51 | Zmodyfikowano: 2016-08-14 18:51
A|A|A

fot. pogromwichra.pl

Oleśnica zaprasza na organizowany już po raz szósty Bieg do Pani Fatimskiej. Impreza rozegrana zostanie w poniedziałek 15 sierpnia. W programie bieg mężczyzn na 10 kilometrów oraz rywalizacja pań na dwukrotnie krótszym dystansie. Przewidziano także zmagania dla najmłodszych oraz miłośników nordic walking i łyżworolek. Asfaltowa trasa prowadzi z Oleśnicy do Bystrego i z powrotem. Start do biegu o godz. 14.15 z Placu Fatimskiego w Oleśnicy. Zapisy internetowe już się zakończyły, jest jednak możliwość zgłoszenia się w dniu zawodów.

Kolejna impreza w Oleśnicy już 20 sierpnia. W sobotę rozegrany zostanie tam 6. Pogrom Wichra, czyli oleśnicki bieg błotny. Uczestnicy mają do pokonania 9-kilometrową trasę, przez błoto, wodę, trzęsawiska, zarośla, przeszkody naturalne i sztuczne. Żeby jeszcze bardziej utrudnić zadanie, każdy startujący dystans pokonuje z tzw. "dropsem Wichra", czyli kilkukilogramowym ciężarem, który ma obowiązek przenieść od startu do mety. Kibice zmagania w tym ekstremalnym biegu mogą obserwować na stadionie miejskim w Oleśnicy gdzie usytuowane są start i meta. Początek rywalizacji o godz. 12.00. Więcej szczegółów na www.pogromwichra.pl


W sobotę 20 sierpnia w Sobótce rozegrany zostanie 3. Bieg Niezłomnych - Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy będą mieć do pokonania 10 kilometrów z Rynku w Sobótce do przełęczy pod Wieżycą, gdzie usytuowana jest meta. Trasa prowadzi głównie leśnymi ścieżkami masywu Ślęży, suma przewyższeń wynosi 260 metrów. Będzie podzielona na 9 równych odcinków, z których każdy jest nazwany imieniem jednego z wojskowych bohaterów. Do biegu można zapisać się w dniu zawodów. Start 20 sierpnia godz. 11.00.

Na "Bieg o ceramicznego buta" zaprasza w najbliższą sobotę (20.08) Bolesławiec. Bieg ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny, a do zapisów wystarczy dokument tożsamości. Impreza odbędzie się na ścieżkach leśnych. Start, meta i biuro zawodów na polanie w lesie przy ul. Piastów w Bolesławcu. Początek rywalizacji open na 5 kilometrów o 10.00. Godzinę wcześniej wystartują biegi dla dzieci.

Zakończyły się zapisy na 17. Toyota Półmaraton Wałbrzych. W tegorocznej edycji odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń. Swój udział w półmaratonie potwierdziło i opłaciło 2500 biegaczy. Start półmaratonu w niedzielę 21 sierpnia o godz. 11:00 z wałbrzyskiego rynku.

Można się natomiast jeszcze zapisywać na II Górski Triathlon dla dzieci i młodzieży, który 21 sierpnia odbędzie się w Miłkowie. Start z Wiśniowej Polany na terenie Campingu Miłków przy basenie. Pierwsza grupa ruszy na trasę w niedzielę o godz. 10.00. Imprezę zakończy wspólne ognisko i grill.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama