Paliwo z czerstwego chleba [POSLUCHAJ]

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-08-14 20:54 | Zmodyfikowano: 2016-08-14 20:54
A|A|A

Fot: Łukasz Świątek

Ale to nie wszystko - doktor Licznar na swoim portalu podpowiada także jak wykorzystać deszczówkę. Tworzył również specjalny kalkulator, który pozwala obliczyć, ile wody w ciągu roku będą musiały przyjąć nasze rynny i dach:

Produkcja paliwa, z czerstwego chleba. Niemożliwe? A jednak - nad taką technologią pracuje właśnie Łukasz Świątek z Wrocławia. Badania są już bardzo zaawansowane - pozostały rozmowy z dystrybutorami i dopracowanie linii produkcyjnej. Starego chleba też nie zabraknie - rocznie wyrzucamy 170 tysięcy ton pieczywa. Świątek już za rok chce wytwarzać 40 tysięcy metrów sześciennych bioetanolu rocznie:

A to nie jedyny niezwykły pomysł Wrocławian - Michał Koziołek rusza z produkcją elektrycznego skutera, którego 80% komponentów to stare części motocyklowe:

W programie opowiadaliśmy także o elektrycznym skuterze ze złomu, oraz o wytwarzaniu paliwa ze... starego chleba. Niemożliwe? A jednak - nad taką technologią pracuje właśnie Łukasz Świątek z Wrocławia. Badania są już bardzo zaawansowane - pozostały rozmowy z dystrybutorami i dopracowanie linii produkcyjnej. Starego chleba też nie zabraknie - rocznie wyrzucamy 170 tysięcy ton pieczywa. Świątek już za rok chce wytwarzać 40 tysięcy metrów sześciennych bioetanolu rocznie.

Posłuchajcie:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama