Wrocław: Monitoring miejski - czy możemy czuć się bezpieczniej?

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-08-16 15:51
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: fot. boleslawiec.pl

Oko miejskiego „Wielkiego Brata”, najczęściej wychwytuje – poza złym parkowaniem – akty dewastacji, niszczenia mienia, czy spożywania alkoholu w miejscach do tego niedozwolonych. Jego serce znajduje się w Centrum Kierowania i Monitoringu przy ul. Strzegomskiej 148.

System monitoringu składa się obecnie ze 103 kamer rozmieszczonych w różnych miejscach Wrocławia, które działają 24 godziny na dobę.

Monitoring jest obsługiwany w trybie całodobowym przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Kamery są rozmieszczone nie tylko w okolicach Rynku, ale również między innymi w okolicach dworca PKP, pl. Jana Pawła II, pl. Strzegomskiego, pl. Uniwersyteckiego, Dominikańskiego, ul. Świdnickiej, ul. Piłsudskiego. Kamery przyczyniają się do ujęcia sprawców wykroczeń, jaki i przestępstw. Jakość kamer i nagrań jest na tyle dobra, że bez problemu można rozpoznać twarze czy numery rejestracyjne pojazdów.

W niedzielę 15 sierpnia funkcjonariusz Straży Miejskiej pełniący funkcję operatora monitoringu miejskiego o godzinie 21:10 zauważył siedzącego pod pręgierzem mężczyznę najprawdopodobniej turystę, obok którego siedziało kilku mężczyzn. Mężczyzna podziwiał zabytki naszego Rynku nie mając świadomości, ze w tym samym momencie zostaje okradziony z aparatu fotograficznego i telefonu komórkowego. Operator monitoringu widząc całe zajście zgłosił zdarzenie nieumundurowanemu patrolowi Policji, który zatrzymał sprawcę kradzieży.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama