Rio 2016: Środa polskich rozczarowań

| Utworzono: 2016-08-17 21:50

Paweł Fajdek nie zdobędzie medalu. Mistrz świata i Europy niespodziewanie odpadł w eliminacjach rzutu młotem. Polak w najlepszej próbie uzyskał 72,00 metry i nie zdołał zakwalifikować się do najlepszej dwunastki. O medal w finale powalczy brązowy medalista mistrzostw świata i Europy Wojciech Nowicki, który rzucił najdalej - 77,64 m.

Polscy siatkarze odpadli w ćwierćfinale. "Biało-czerwoni" przegrali z Amerykanami 0:3 (23:25, 22:35, 20:25). Reprezentacja Polski odpadła na tym etapie turnieju olimpijskiego po raz czwarty z rzędu.

Iwona Matkowska przegrała z Marią Stadnik z Azerbejdżanu w ćwierćfinale turnieju zapaśniczek w kat. 48 kg podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Reprezentantka Polski miała jeszcze szansę powalczyć o medal w repasażach ale uległa w pierwszej walce Argentynce Patrici Bermudez.

Na pierwszy pojedynku z igrzyskami pożegnała się urodzona w Wałbrzychu Agnieszka Wieszczek-Kordus. Przegrała z Turczynką Buse Tosun w kat. 69 kg.

Ewelina Wojnarowska nie zdołała awansować do finału K1 na 500 metrów w kajakarstwie. Polka zajęła piąte miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym i powalczy o miejsca 9-16 w finale B. Tomasz Kaczor nie zdołał awansować do półfinału C1 na 200 metrów. Polak był szósty w swoim biegu eliminacyjnym i został sklasyfikowany na 22. pozycji.

Paweł Wiesiołek zajmuje 25. miejsce po trzech konkurencjach dziesięcioboju. Polak był szósty w biegu na 100 metrów, 14. w skoku w dal i dziesiąty w pchnięciu kulą. Kolejną konkurencją będzie skok wzwyż, który rozpocznie się o 22:45 czasu polskiego.

Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik awansowały do półfinału biegu na 800 metrów. Obie Polki wygrały swoje biegi eliminacyjne. Cichocka uzyskała czas 2.00,42, a Jóźwik - 2.01,58.