Ani złoty, ani pociąg. Porażka na 65. Ale to nie koniec

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-08-18 14:58 | Zmodyfikowano: 2016-08-18 14:58
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Skarpa jest w tej chwili przekopywana, koparki wszędzie trafiają na skały. Rzecznik odkrywców Andrzej Gaik mówi, że pracują dalej, bo chcą to miejsce ostatecznie wykluczyć.

W pogotowiu czeka także przywieziona dzisiaj specjalistyczna wiertnica. Odkrywcy przyznają jednak, że drążenie tych skał będzie bardzo czasochłonne.

Choć sukcesu nie ma, nie składają broni. W tej chwili trwa przekopywanie całej skarpy na długości dwunastu metrów. Potem cała ekipa i sprzęt zostaną przerzucone w inne miejsce. Mówi rzecznik przedsięwzięcia, Andrzej Gaik.

W najnowszym komunikacie odkrywcy przekazali, że w sobotę poznamy ostateczną odpowiedź, czy w tym miejscu jest cokolwiek ukryte.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ghost
2016-08-29 01:34:21
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
Same ukształtowanie tego nasypu patrząc z lotu ptaka jest charakterystyczne coś jak bunkier, schron Niemcy byli bardzo cwani przewidzieli na pewno każda próbę odnalezienia tego co schowali jeśli georadar pokazał tam jakiś tunel to ten tunel jest tylko wlot do niego został bardzo dokładnie zniszczony żeby najmnieszego śladu po nim nie było bądź co bądź oni wiedzą
~dess
2016-08-22 20:45:51
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dokladnie 9 lat minelo gdy pierwszy raz publicznie wspomnialem o tym pociagu.Masz racje.Rzeczywiscie te informacje dostalem od bardzo sympatycznego staruszka Niemca ktory byl specjalista od fortyfikacji i budowy tuneli Prcowal w komando dla Georinga ktory mial kwatere w Szczawnie Zdroju.Pociag ten znajduje sie nie jak podaja wladze miasta na 60 kilometrze od Wroclawia ale w okolicach parku w Szczawnie Zdroju .Spedzilem duzo czasu z para staruszkow niemieckich .Mialem wtedy 17 lat i zapoznalem sie z nimi gdy jako mlody chlopiec bylem pomocnikiem przy remoncie domu w ktorym mieszkali.Pozniej po remoncie pomagalem im w roznych malych pracach w ich mieszkaniu i przynosilem im z piwnicy wegiel.Dziadek bo tak go nazywalem pokazywal mi rozne dokumenty i plany i mowil o tym pociagu.Nie mowil wprost o zlocie ale mowil ze w tunelach stoja nie jeden ale dwa sklady ktore Georing nie zdazyl wywiezc.Jeden mial sie znajdowac w tunelu pod parkiem w Szczawnie Zdroju drugi w halach kolo zamku Ksiaz.Na wlasne oczy widzialem te plany i pisma z kancelari Georinga z podpisem i niemieckimi pieczatkami.Dziadek Niemiec chcial ze mna sie tam wybrac i pokazac to wszystko.Jednak dziadek mial okolo 72 - 75 lat i wciaz mowil ze ktoregos dnia musi sie tam ze mna wybrac.Jak wspominalem mialem 17 lat i nie zdawalem sobie sprawy z waznosci informacji jakie otrzymalem od tych niemieckich staruszkow.O tych tunelach zaczalem pisac okolo 9 lat temu na polskich forach pod wplywem jakiegos opisanego znaleziska bo przypomnialy mi sie slowa dziadka.Sam niestety nie moglem tego sprawdzic bo od 31 lat mieszkam w USA ale kilka razy wysylalem e-maile z tymi wiadomosciami do wladz Walbrzycha jednak nigdy nie dostalem odpowiedzi.Ostatnio napisalem o tych informacjach na polskim forum milosnikow odkrywania podziemi walbrzyskich okolo niecale dwa miesiace temu i naraz przeczytalem ze ktos odkryl jeden pociag.Ciesze sie z tego ze ktos mi wreszcie uwierzyl i zycze im powodzenia.Oczywiscie gdzies w glebi serca jest nutka zalu ze nic z tego nie dostane bo skad znalazcy nawet jakby chcieli odnajda moje dane.Przeciez publicznie nie bede podawal moich danych.Tym bardziej ze wiem juz teraz na pewno ze dziadek slusznie i prawdziwie opowiadal.Wracajac do miejsc .Jak juz wspominalem jeden sklad jest w okolicach parku w Szczawnie Zdroju to jest okolo 4 km od srodmiescia czyli Placu Grunwaldzkiego drugi w podziemnych halach w poblizu zamku Ksiaz na poludniowy wschod w lini ukosnej do Zamku.Tunele i hale zostaly przeznaczone jako sklady z polecenia Hermana Georinga i jego przyjaciela Hansa Franka.O ile dziadek chcial isc do tunelu pod Szczawnie Zdrojem to przy opisaniu hal kolo Ksiezna dziadek posepnial i wyraznie tracil humor.Nie wiem dlaczego.Mowil o jakis wolf - wilkach.Nie wiem o co chodzilo. Mysle ze juz wiecej nie napisze o tym co dziadek Niemiec mowil.Bo jak juz odnaleziono ten pociag to nie ma sensu.CFiekawi mnie tylko ktore miejsce odkryto czy w Szczawnie Zdroju czy tez kolo Ksiezna .Kiedys opowiedzialem ta historie mojemu synowi ktory napisal to na amerykanskim forum .Byc moze pod wplywem informacji z Polski. dostalismy e-maila od amerykanskiego dziennika z zapytaniem czy zgodze sie na interview.Przyznaje ze troche sie obawiam o swoje bezpieczenstwo.Pozdrawiam.
~stanley
2016-08-21 10:17:17
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niemcy wiedzieli gdzie schować , to cwaniaki na pewno gdzieś jest zakopany . Jak i bursztynowa komnata . Kiedyś na pewno odkryją , ale nie w tym stuleciu .
~zaginiona bana
2016-08-20 12:00:14
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 0
Może sam wyjedzie po latach tak jak Ewa Tylman wypłynęła po miesiącach. Szukali szukali i znaleźć nie mogli.
~ksx
2016-08-19 18:39:36
z adresu IP: (91.233.xxx.xxx)
Ocena: 2
AGH powiedziało ze nie ma. Nie ze "może nie ma". Wierze ich renomie
~Lyskiy
2016-08-19 17:52:10
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Legenda bedzie zyla,tak by ja chu.. strzelil.;)
~Nick
2016-08-19 08:12:10
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie wierzę w niezdementowane informacje. Od dziś zaczynam rzeczywiście wierzyć w złoty pociąg.
~poszukiwacz
2016-08-19 06:09:33
z adresu IP: (94.229.xxx.xxx)
Ocena: 0
To od równi z obecnymi torami mam rozumieć pociąg zjechał z 8- 12 metrów pod ziemię ? no bo cały czas kopią w dół więc jak to wyjaśnić, co innego jakby na poziomie torów były kiedyś tory odbijające w bok i go zasypali ziemią ale tu jest coś dziwnego i okaże się że nie ma nic .....
~Grzela
2016-08-19 04:05:16
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 7
Pociąg odjechał z podziemnej stacji. Niemieccy kolejarze mają rozkaz nie oddać go w ręce aliantów. Oni tam żyją pod ziemią od 1945 r
~wellohwell
2016-08-19 01:28:02
z adresu IP: (78.149.xxx.xxx)
Ocena: 20
Jedna rzecz mi się bardzo w tym podoba - kilku gości, którzy mają hopla na punkcie odkryć historycznych, ciągnie temat do ostatecznej odpowiedzi. Niech znajdą nawet Sienkiewiczowską kamieni kupę, a i tak nie będzie ujmy, bo mieli jaja, by sprawdzić, zainwestować bardzo dużo czasu i pieniędzy, uzyskać wsparcie potrzebne do wykonania prac. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, i tak panowie zarobią sporo wizerunkowo. Chyba każdy w Polsce już słyszał o firmie XYZ.
~czerstwy Czesiek
2016-08-19 00:32:22
z adresu IP: (82.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czyli co dzień po dniu będzie pizda i tak się wszystko zakończy???? Nie wierze... Radary stary i inne wynalazki to tez lipa? A zdjęcie gdzie widać lufy dzial? No panowie bez jaj.....
~Radek
2016-08-18 23:43:53
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szpakowski też szukał tunelu z Walimia do nieodkrytej części Rise. O zgrozo tym samym urządzeniem zwanym KS-700. Odkopali i znaleźli starą zasypaną drogę chociaż urządzenie pokazywało duży tunel i tory. Tyle warte te poszukiwania.
~Poszukiwacz
2016-08-18 23:01:10
z adresu IP: (185.89.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie inwestuje sie prawie 2 mln zł w poszukiwania co do których nie ma pewności, ze zwrócą wydatki. ... Nie zastanawia nikogo dlaczego grunt na którym są prowadzone prace..niby należy do PKP, ale dzierżawcą jest firma..belgijska.. Przypadek ? Ci co maja wiedziec gdzie jest pociąg - wiedza. W tym przypadku nie chodzi o pociąg a o tunel, który ma zaprowadzić dalej...
~qweq
2016-08-18 22:33:45
z adresu IP: (80.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
No wszystko fajnie, ale teraz do sprawy powinien wejść prokurator z zarzutem próby oszustwa. Z tego co pamiętam Ministrowi rządu RP przedstawiono zdjęcia georadarowe na których WYRAŹNIE było widać pociąg pancerny, wraz z wagonami, wieżyczkami działek itp. itd. Na tej podstawie, pod wystąpieniu ministra sprawa została rozdmuchana, pozyskano sponsorów, zgody urzędów itp. itd. A teraz się okazuje że ani tunelu, ani pociągu, ani nic.
~de_ent
2016-08-18 20:14:22
z adresu IP: (213.205.xxx.xxx)
Ocena: 20
Niemcy widać mieli lepsza technikę, kopalin tunele do których Polacy po 70 latach dokopac się nie umieją
~MUSI BYĆ
2016-08-18 20:04:38
z adresu IP: (91.238.xxx.xxx)
Ocena: 8
nie ma innej opcji! jak był na georadarze to musi być w ziemi! przecież widać gołym okiem, że ten nasyp kryje tajemicę
~Izolda
2016-08-18 19:54:50
z adresu IP: (89.75.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ją uważam że , jeśli jest to zatuszuja ta informacje.dlaczego?wyobraźcie sobie te tłumy , kradzieże , ochrony w 3 Du....jak znajdą to się podziela .jak nie znajdą to powiedzą że o 30m za daleko kopali.
~markus 60
2016-08-18 19:50:23
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 18
to znaczy coś jest chodzi o uśpienie czujnosci ludzi,,,,,
~Gohan190
2016-08-18 19:43:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tam nic nie ma wieża w bajki
~kopacz pospolity
2016-08-18 18:45:14
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tam trzeba zrobić całkowitą odkrywkę, bo mogą pominąć jakiś szczegół i już nigdy do tego nie wrócą.
~ja pir
2016-08-18 18:34:32
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ku... Będzie to będzie nie będzie to nie ja mam swoje życie swoje problemy na co mi ta nagonka medialna .Odnośnie miasta Wałbrzych to za tę kasę można by było np. odrestaurować kamienice lub naprawić drogi
~Jan
2016-08-18 18:26:25
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
To nie kwestia wiary tylko nauki, historii i ekonomii. Szopka medialna za 150 tys zł warta miliony. Tylko idiotą może wierzyć że coś tam jest. Byłeś na dolnym śląsku? Sprawdź statystyki po sezonie jaki rekord padł w to lato jeśli chodzi o ilość turystów. To jest biznes a nie wiara. O tym wie każdy kto tu mieszka obok. Nie podniecaj się tak bo za chwilę oglosza koniec poszukiwań z przesłaniem że coś tam było ale niestety brakło czasu kasy i sposobu. I tak legenda będzie żyła dalej, biznes będzie się kręcił... za 15 latek akcje się powtórzy! Tyle że z Bursztynową Komnatą albo inną bujdą.
~WIERZĘ
2016-08-18 18:04:18
z adresu IP: (91.238.xxx.xxx)
Ocena: 2
wierzę i 3 mam kciuki! nie poddajemy się, kopiemy!
~ziomek
2016-08-18 17:57:20
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -9
A czy ktoś widział wzmiankę w telewizji oraz Internecie jakiś czas temu,że był wykonany odwiert wpuszczona kamera i pociąg stoi nie pancerny tylko zwykły z wagonami bydlęcymi ?Wzmianka była publikowana raz i w ciągu niecałej godziny została usunięta z Internetu i wszelkie ślady o niej.Czy to nie daje do myślenia .Moim zdaniem jest za dużo chętnych na ten nazwijmy to skarp .Teraz znając życie i obyczaje tegoż kraju oraz rządzących następuje szybki podział znaleziska w tajemnicy przed mediami .Oficjalnie nic nie znaleziono .Moim też zdaniem z tond zakaz wstępu na teren nazwijmy to budowy pełny monitoring itp.W taki właśnie sposób manipuluje się teraz społeczeństwem szarą masą w sposób bardzo prosty poprzez media .Być może się mylę to też nie jest wykluczone .Pozdrawiam
~Złoty pociąg ale jazda
2016-08-18 17:52:45
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Byłem na dolnym śląsku tydzień temu na urlopie. Przewodnicy, zwykli mieszkańcy - wszyscy mają ubaw z tej historii. Nikt normalny tam nie wierzy w żaden pociąg. Oprócz turystów ci szukają skarbów łopata. Tam nic nie ma i wszyscy to wiedzą. W sztolniach opowiada się kawały o złotym pociągu. Koszt wydobycia te koparki itd. 150 tys zł , reklama na cały świat warta miliony. Oto cała tajemnica złotego pociągu. Poczytajcie jak zrobili to w Mamerkach. Tam wszystkim zajęła się profesjonalna agencja PR. Tutaj panowie bawią się w najlepsze a panowie z mikrofonami uganiają się za nimi mało nie robiąc w pory.
~sajmon
2016-08-18 17:47:03
z adresu IP: (79.124.xxx.xxx)
Ocena: 10
tunel zawsze draza w skalach. wiec jak od gory natrafili na skaly wiec niech wierca wiertnica .przeciez byto wiadomo ze nie bedzie latwo .
~Obserwator
2016-08-18 17:36:02
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 6
Sekret tkwi w urządzeniu o nazwie KS-700 które podczas testów bagienko pokazywało jako piękny tunel. Z masy skalnej natomiast powstał pociąg haha wygooglujcie sobie ten bubel to żadna nowość na rynku
~LOKI
2016-08-18 17:26:42
z adresu IP: (2.235.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ludzie cierpliwości, poczekajcie jak sprawdza dokładnie.A teraz gdybanie jest !! nie ma !! nie ma żadnego sensu.
~dk23
2016-08-18 17:20:59
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -3
Tak to jest już w życiu , że jak się nie słucha ( mądrzejszych) profesorów to się za naukę pałać. A oni mówili i tłumaczyli , że tam n ic nie ma ale co tam oni wiedzą , my jesteśmy mądrzejsi a nasz sprzęt i interpretacja wyników jest jedyna słuszna .
~Arendt
2016-08-18 17:09:51
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie czytacie ze zrozumienie? dzyzes,przecież przebadano dokładnie jedno z CZTERECH typowanych miejsc! Co jest z Wami?
~Barany
2016-08-18 16:54:02
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -7
A co ze zdjęciami na których rzekomo widać wagony?? Powinien teraz pan Ziobro sprawdzić na ile są autentyczne i obciążyć ich za zniszczenie roślinności drzew itp.
~ZLOTY MIS
2016-08-18 16:45:57
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 7
Alereklama na cala POLSKE i swiat byla pierwsza klasa)))))
~Picu
2016-08-18 16:40:43
z adresu IP: (89.69.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dlaczego teraz nie zasosuja georadarow?
~erni
2016-08-18 16:38:04
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 8
bedziecie widzieć pociag jak swinia niebo... :D
~NEWS
2016-08-18 15:58:29
z adresu IP: (91.238.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dziś odkrywcy mają kolejne newsy. - Anglicy udostępnili nam zdjęcia z laserowego skanera umieszczonego na satelicie (tzw. metoda LIDAR - przyp. red.) - Z wydruków wynika, że w lesie na linii wyjścia z hipotetycznego tunelu kolejowego, pod ziemią znajdują się duże ilości żelaza - mówi geolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, który od dawna współpracuje z odkrywcami i jest ekspertem w dziedzinie obsługi urządzeń georadarowych.
~Tomek
2016-08-18 15:37:20
z adresu IP: (89.230.xxx.xxx)
Ocena: -3
ściema i propaganda żeby nabić sobie kabzę
~smerf
2016-08-18 15:14:05
z adresu IP: (194.50.xxx.xxx)
Ocena: 3
a co ze zdjęciami z georadarów przecież to były dowody na istnienie pociągu i co ??? pociągu nie ma ???
~Edie
2016-08-18 15:02:05
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 2
Współczuję Panom ODKRYFCOM, kupa forsy i nikomu niepotrzebnej roboty... Lepszy biznes był gdy nikt nie sprawdzał czy legenda jest prawdziwa.