Rio 2016: Ta ostatnia noc z biało-czerwonymi

| Utworzono: 2016-08-21 07:21 | Zmodyfikowano: 2016-08-21 07:23

Liczyliśmy na niespodzianki czyli medale dla Kamili Lićwinko i Joanny Jóźwik. Do tego swoje szansy biały też sztafety. Niestety nie udało się poprawić i tak okazałego już dorobku medalowego.

Kamila Lićwinko po pokonaniu wysokości 1,93 m w drugiej próbie trzykrotnie strąciła poprzeczkę na 1,97 m. Polka ukończyła konkurs skoku wzwyż na 9. miejscu. Złoty medal zdobyła Ruth Beitia. Reprezentantka Hiszpanii zwyciężyła, pokonując poprzeczkę na wysokości 1,97 m. Podobny wynik uzyskały Mirela Demirewa (Bułgaria) oraz Blanka Vlasić (Chorwacja). O kolejności miejsc decydowała mniejsza liczba skoków na kolejnych wysokościach.

Joanna Jóźwik zajęła 5. miejsce w finale biegu na 800 metrów. Polka wynikiem 1:57.37 ustanowiła rekord życiowy. Wygrałą Caster Semenya. Reprezentantka RPA zwyciężyła w czasie 1:55.28. Srebrny medal wywalczyła Francine Niyonsaba (Burundi) z czasem 1:56.49, medal brązowy przypadł w udziale Margaret Wambui (Kenia), która uzyskała czas 1:56.89.

Reprezentantki USA zostały złotymi medalistkami zwyciężając w sztafecie 4 x 400 m. Zwyciężczynie, biegnące w składzie Courtney Około, Natasha Ahstings, Phyllis Francis i Allyson Felix, ukończyły bieg w czasie 3:19.06. Na drugiej pozycji finiszowały Jamajki - Stephenie Ann McPherson, Anneisha McLaughlin-Whilby, Shericka Jackson i Novlene Williams-Mills uzyskały czas 3:20.34. Medal brązowy zdobyły biegaczki Wielkiej Brytanii - sztafeta w składzie Eilidh Doyle, Anyika Onuora, Emily Diamond i Christine Ohurugu, finiszowała z czasem 3:25.88. Polska sztafeta, biegnąca w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart i Justyna Święty, uzyskała czas 3:27.28, ten wynik dał Polkom 7. miejsce.

W ostatniej lekkoatletycznej konkurencji igrzysk na stadionie, biegu sztafetowym na 400 mężczyzn, także triumf USA. Biegnący w składzie Arman Hall, Tony McQuay, Gil Roberts i LaShawn Merritt, uzyskali czas 2:57.30. Na drugiej pozycji sztafetę ukończyli Jamajczycy - Peter Matthews, Nathon Allen, Fitzroy Dunkley i Javon Francis finiszowali z czasem 2:58.16. Brązowy medal wywalczyli reprezentanci Bahamów - Alonzo Russell, Michael Mathieu, Steven Gardiner i Chris Brown zanotowali czas 2:58.49. Polska sztafeta, biegnąca w składzie wrocławianami Łukaszem Krawczukiem, Jakubem Krzewiną i Rafałem Omelko, zakończyła bieg na 7. pozycji, z czasem 3:00.50. Skład uzupełnił Michał Pietrzak.