Co ty wiesz o budżecie (Posłuchaj)

| Utworzono: 2008-12-16 23:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Elzbieta Berezowska

30 grudnia radni sejmiku województwa dolnośląskiego zatwierdzą budżet na przyszły rok. Dziś dyskutowali nad tym, czy szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta.

Opozycja zarzucała zarządowi PO-PSL, że m.in. przy planowaniu wpływów i wydatków nie zwrócił uwagi na kryzys jaki właśnie panoszy się dookoła. Że jest zbytnim optymistą, a założenia budżetu są nierealne.

Ale radni licytowali się też na temat tego, kto ma większe doświadczenie przy tworzeniu budżetów.

Były marszałek Paweł Wróblewski (opozycja): - Z doświadczenia wiem, że budżetu nie tworzy się w pocie czoła, ale przygotowuje w oparciu o istniejące już strategie, prognozy i dokumenty, a tak naprawdę najwięcej pracy mają służby księgowe, a nie zarząd. Wróblewski próbował w ten sposób zdyskredytować wysiłek jaki mięli w opracowanie dokumentu włożyć członkowie zarządu.

Były Marszałek Andrzej Łoś (opozycja): - Przygotowywałem dwa budżety województwa i cztery budżety miasta Wrocławia (jako wiceprezydent). Ten budżet - jego zdaniem - jest nierealny.

A skarbnik województwa i prawa ręka marszałka Elżbieta Berezowska na to: - To mój jedenasty budżet. Samorząd jest bardzo dobrze przygotowany do kryzysu - skwitowała.

Kto ma rację? Czy to dobry budżet "konserwatywno-inwestycyjny" - jak nazwał go Jarosław Charłampowicz (PO), czy tez "budżet wielkich zmian, bo będzie wielokrotnie zmieniany" - jak uszczypliwie powiedział o nim Wróblewski - przekonamy się za rok.

Posłuchaj też relacji Sylwi Jurgiel (Radio Wrocław):

REKLAMA
Zdjęcia
Dźwięki
Relacja Sylwi Jurgiel, Radio Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama