Rio 2016: Ostatniego dnia IO Polacy bez medalu

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-08-21 18:48 | Zmodyfikowano: 2016-08-21 18:49
A|A|A

fot. Facebook

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Niemcami 25:31 meczu o trzecie miejsce w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Niemcy zdobyli brązowy medal. Po pięć bramek dla biało-czerwonych zdobyli dziś Krzysztof Lijewski i Przemysław Krajewski. Dwa gole dołożył Bartosz Jurecki z Chrobrego Głogów. Polskim szczypiornistom nie udało się powtórzyć wyniku z 1976 roku - podczas igrzysk w Montrealu Polacy zdobyli brązowy medal pokonując w meczu o trzecie miejsce zespół RFN 21:18.

Eliud Kipchoge został mistrzem olimpijskim w maratonie. Reprezentant Kenii zwyciężył w czasie dwóch godzin, ośmiu minut i 44 sekund. W rywalizacji w Rio de Janeiro wystartowało trzech reprezentantów Polski. Najwyżej został sklasyfikowany Artur Kozłowski, który dobiegł do mety na 39-tym. miejscu. Yared Shegumo, pochodzący z Erytrei reprezentant Polski, srebrny medalista mistrzostw Europy sprzed dwóch lat, maraton w Rio ukończył na 128-mym miejscu, a Henryk Szost nie ukończył biegu.

Słabo wypadli też dziś nasi zapaśnicy rywalizujący w stylu wolny. Stoczyli trzy walki wszystkie zakończyły się porażką. W kategorii 65 kg Magomedmurad Gadżijew przegrał pierwszy pojedynek z Amerykaninem Frankiem Aniello Molinaro i na tym zakończył swój udział w igrzyskach. W wadze do 97 kg Radosław Baran musiał uznać wyższość Azera Czetaga Goziumowa. Jego rywal jednak awansował do finału i Baran dostał szansę w repasażach. Niestety przegrał z Irańczykiem Rezą Mohammadem Yazdanim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama