Policjanci zatrzymali podejrzanego o liczne włamania

z materiałów prasowych | Utworzono: 2016-08-24 18:00
A|A|A

Funkcjonariusze z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego komendy w Trzebnicy, w trakcie służby patrolowej terenów wiejskich w późnych godzinach nocnych zauważyli światło latarki w okolicy budynków położonych na uboczu miejscowości. W trakcie podjętych działań ujawnili mężczyznę, który siedział w samochodzie zaparkowanym na polnej drodze dojazdowej do budynków.

Podczas prowadzonej kontroli uwagę funkcjonariuszy przykuła specjalnie zamontowana w pojeździe szlifierka kątowa podłączona do dwóch dużych akumulatorów oraz nożyce do cięcia metalu, łomy, młotki i latarki. Ponieważ sprawdzany mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć po co mu w samochodzie takie urządzenia i przedmioty, ani co robi o takiej porze w miejscowości, gdzie nie zamieszkuje, funkcjonariusze zatrzymali go.

W trakcie dalszych czynności polegających na przeszukaniu posesji zamieszkiwanej przez podejrzanego, policjanci znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z włamań do okolicznych garaży i metalowych kontenerów. Dalsze postępowanie dowodowe przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego pozwoliło na postawienie zatrzymanemu 5 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Większość odzyskanego mienia zwrócono już pokrzywdzonym, którzy nie kryli zadowolenia w związku z tym, iż przedmioty jakie odbierali, miały czasami wartość kilku tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in., co stało się z pozostałymi skradzionymi przedmiotami oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Za kradzieże i włamania może teraz mężczyźnie grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama