Wałbrzych: Tokarczuk uhonorowana. Radni PiS wyszli z sali

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-08-25 10:13 | Zmodyfikowano: 2016-08-25 10:14
A|A|A

Jedna z najwybitniejszych polskich pisarek tytuł odebrała dzisiaj rano na sesji rady miasta.

Olga Tokarczuk dziękując podkreślała, jaki wpływ miał na nią Wałbrzych, w którym mieszkała w latach 90. i pracowała jako psycholog. To w tym mieście zaczęła się jej wielka, pisarska kariera:

Pisarce w imieniu większości radnych dziękował prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej: 

Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwni przyznaniu tego tytułu. Podczas uroczystości wyszli z sali.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: „W 2014 roku Olga Tokarczuk została uhonorowana tytułem Ambasadora Wałbrzycha. Tytuł ten przyznawany jest znanym osobom, które urodziły się lub mieszkały w Wałbrzychu, przez co promują je w kraju i za granicą. Ich misją jest wspieranie miasta oraz jego rozwoju. Biorąc powyższe pod uwagę, pani Olga Tokarczuk w pełni zasługuję na tytuł ”Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”.

Według radnych PiS-u to oburzające. Sprzeciwiali się przyznaniu tego tytułu, ponieważ według nich  Olga Tokarczuk szkaluje i obraża Polaków.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~dorosły
2016-08-30 09:00:26
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jacy tam radni, dzieci prowadzone za rączkę...
~jaaaa
2016-08-26 23:50:37
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 5
oślizłe obrzydliwe pisiory precz !!!
~myślicielka
2016-08-26 20:37:38
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 3
jedno słowo WSTYD radni bezradni.
~samotna matka
2016-08-26 19:43:06
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 8
tu to się Pis burzy,a jak Macierewicz złote medale daje aptekarzom to ok...gratuluje dla pani Tokarczuk zasłużyła pani na to!!!
~Vinet
2016-08-26 13:22:04
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
To niestety jest prawda,że olbrzymia większość swoje "morały" jedynie powleka,ponieważ nie są w stanie,lub im się nie chce samodzielnie myśleć.
~drutkolczasty
2016-08-26 11:31:32
z adresu IP: (193.107.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ani chybi...komisyja jakowaś z Warszawy przyjedzie do Wałbrzycha, afer i matactw poszukując w celu objęcia miasta... pisim "patronatem"?
~Czytająca
2016-08-26 10:37:46
z adresu IP: (176.115.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sądzę, że nie dziwi Panią Olgę prostacki opór przed myśleniem. Otrzymali sms-a: ona nie nasza. w Spośród moich znajomych pisiaków, wielu czyta wyłącznie pewne gazety, tak jak kiedyś Trybunę Ludu :(.
~Ten co chodzi i głosuje.
2016-08-26 09:02:53
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie jestem za Pisem i widzę że duża większość komentujących również. Jednak jak czytam komentarze to zadaję sobie pytanie: to KTO ICH WYBRAŁ? Ciekawe kto z was był na wyborach i kto z was oddał głos na inną propozycję niż PIS. Teraz negujecie a do wyborów chodzi raptem niespełna 50 % uprawnionych. I przez tych co im się nie chce PIS będzie rządzić min. dwie kadencje. Kupili ludzi za 500 +.
~Arek
2016-08-26 07:47:00
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ci pseudo patrioci w życiu żadnej książki nie przeczytali, no chyba że Elementarz i to wątpię. Ignorować tych tępaków!!! Pani Oldze i władzom Wałbrzycha gratuluję
~wykopek
2016-08-26 07:42:02
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wiarusom z PRL-u , Mosadu i Sajuza usuwa się grunt pod nogami nie tylko w Polsce......i nie ma tu nić do śmiaci!
~matka
2016-08-26 07:15:58
z adresu IP: (31.6.xxx.xxx)
Ocena: -1
Prostacki pełobeton oburzony, ale żaden ruskiej Tokarczukowej nie czytał. Im wystarczają kłamstwa niemieckich tvnów i lisweeków
~JGD
2016-08-26 07:01:20
z adresu IP: (178.183.xxx.xxx)
Ocena: -5
W Walbrzychu nadal pro peowski beton....ograniczeni i ciemni mieszkańcy mają klapki na oczach...zresztą cały ten polski naród jest tępy ... albo socjaliści pisiory albo kombinatorzy z peło...jednak jeszcze troche wody w rzece musi upłynąć zanim na nowo wykształci się w Polsce tzw. inteligencja....bo "chłopi"(dzisiejsze 99% Polaków) to siè tylko do roli nadają i nie powinni mieć prawa głosu...
~Boris
2016-08-26 06:50:08
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -7
Olga Tokarczuk. Olga - ?, Tokarczuk - ??; czy to polskie imię i polskie nazwisko ? Kto mi napisze?
~Komentarz został usunięty
2016-08-26 06:02:28
z adresu IP: (31.6.xxx.xxx)
Ocena: -5
Komentarz został usunięty
~raf
2016-08-26 05:36:28
z adresu IP: (83.16.xxx.xxx)
Ocena: 4
Drodzy to słowa Pani Tokarczuk "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów" a co Wy na to ?
~Komentarz został usunięty
2016-08-25 23:23:02
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Antoni
2016-08-25 22:50:36
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wstyd to nam przynoszą politycy PIS !!!
~Kato
2016-08-25 21:42:18
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 1
Oni sa po prostu glupi.
~Ryszard
2016-08-25 20:58:01
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tak prostakow jak ci z piss powinni zwolnic z wykonywania funkcji
~Wstyd
2016-08-25 20:13:08
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 18
Mój Boże, że my ich wybraliśmy do władzy, wstyd, teraz kupili ciemnogród za 500 plus, kawaler Jarek poprowadzi politykę prorodzinną, pani z centrum kultury zarządza krajem w jego imieniu, mierny prawnik rządzi sądami, szalony antek rządzi czołgami - a Andrzej du.a..... Czemu ten kraj musi doświadczać takich rzeczy. Ps. Nie jestem fanem Romka co walbrzych zadłuża - ale mi wstyd za to co się u nas dzieje
~rrr
2016-08-25 19:13:16
z adresu IP: (46.186.xxx.xxx)
Ocena: 9
Radni pis, kompromitujecie się.
~marek
2016-08-25 18:49:48
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 3
pisiaste, poczytajcie wpisy ...
~Robin
2016-08-25 17:47:42
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 15
Gratulacje Pani Olgo.Gratuluję również władzom Wałbrzycha. A pisiory to moralne dno.
~Aga Wdówik
2016-08-25 17:30:13
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: 10
Pani Olgo, perły przed wieprzem uciekać nie muszą. Szlachetność perły + otwarty umysł i troskliwa dłoń odbiorcy, przed gnojem zawsze ten skarb uchronią. Dziękuję za wszystko, gratuluję, zawsze czekam na Następne
~anna
2016-08-25 17:08:25
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 19
brawo i wyrazy uznania dla Prezydenta i Radnych ( tych gorszego sortu)
~Kostaga
2016-08-25 16:52:24
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 10
Gratulacje dla Olgi Tokarczuk. I radnym, że nie oglądają się na tych i to, co niewarte naśladownictwa
~Eugeniusz P
2016-08-25 16:45:35
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 23
Nikt tak nie szkaluje i obraża Polaków jak robią to ludzie z sekty pisowskiej.
~jasna
2016-08-25 16:30:35
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 24
Brawo Wałbrzych, nie boicie się pisiorów. (omni najchętniej odznaczyliby samych swoich, nawet tych miernych, ale wiernych Jarusiowi) Wielkie gratulacje dla Odznaczonej
~byt
2016-08-25 16:25:05
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 27
Skoro wyszli z własnej woli to proszę już ich nie wpuszczać. Gratulacje dla pani Olgi.
~Grażyna
2016-08-25 16:17:44
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 17
Serdeczne gratulacje dla Pani Olgi, jak również dla władz miasta Wałbrzycha!
~jolantamurawska
2016-08-25 14:55:47
z adresu IP: (89.229.xxx.xxx)
Ocena: 20
Pani Olgo -jest pani wielką pisarką -kocham pani ksiazki -a tymi radnymi prosże sie nie martwić -my czytelnicy kochamy pania i prosimy o wiecej
~Bronek47
2016-08-25 14:52:18
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 27
Umysły tych ludzi nie wykraczają po za biografię Kaczyńskiego, póki co gratulacje dla pani Tokarczuk i brawa dla radnych którzy głosowali za panią Olgą
~Zawisza Czarny
2016-08-25 14:44:47
z adresu IP: (91.189.xxx.xxx)
Ocena: 10
Gratulacje dla Pani Olgi. A pisiory wiedzą co to jest książka, literatura. Dlaczego powinno się czytać książki.
~Slazak
2016-08-25 14:39:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 18
Wielkie garulacje dla Pani Olgi. A radni PiSu rzeczywiscie lepiej czuja sie przy narodowym piwie niz przy dobrej literaturze wiec dobrze, ze wyszli.
~elka
2016-08-25 14:28:44
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 10
Gratulacje. ! a radnymi się nie zajmować . Szkoda energii i czasu. Na drzewo ich !
~karol62
2016-08-25 14:07:45
z adresu IP: (212.160.xxx.xxx)
Ocena: 4
Widziałem wywiad z prezesem Kaczyńskim, w którym mówi o zamiarze przeczytania książki Tokarczuk(Księgi Jakubowe). Niech radni PIS wezmą przykład ze swojego prezesa.
~vit
2016-08-25 14:00:39
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 21
Radni PiS przeczytali jakąś książkę Tokarczuk? Myślę, że nie tyle Tokarczuk, co żadnej.
~chriss
2016-08-25 13:51:19
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 6
Gratulacje !
~regina
2016-08-25 13:24:50
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratulacje Pani Olgo
~Nie znam się RAD74
2016-08-25 12:58:31
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie znam na tyle kobiety aby cos o niej powiedzieć. Jak ona wg PISu obraża Polaków? Kto może mi naświetlić ten wątek?
~Bolesław
2016-08-25 12:51:06
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 8
Pięknie GRATULACJE dla Pani Olgi Tokarczuk, pozdrawiam
~kit
2016-08-25 11:57:39
z adresu IP: (79.163.xxx.xxx)
Ocena: -5
Kilku Radnych Platformy również opuściło salę. Cel niewiadomy.
~ktos
2016-08-25 11:07:23
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 33
Mam nadzieję że radni PIS już nigdy na tę salę nie powrócą