Nowy szpital we Wrocławiu prawie gotowy

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-08-25 14:10 | Zmodyfikowano: 2016-08-25 14:10
A|A|A

Poza rehabilitacją ośrodek ma też specjalizować się w ortopedii. W nowym szpitalu będzie także jedyny we Wrocławiu oddział neurologii udarowej. Liczba łóżek wzrośnie z 60 do 150, do tego będą działać poradnie. Potrzebny będzie większy kontrakt z NFZ. Prezes spółki Hasco - Lek Stanisław Han ma nadzieję, że uda się przekonać Fundusz:

Obecnie szpital przy Chopina przyjmuje rocznie około 700 pacjentów, z czego 90 procent to chorzy ubezpieczeni w NFZ. Teraz kontrakt wynosi 3 miliony 700 tysięcy złotych, spółka chce podpisać umowę na ponad 20 milionów. Jednak do połowy przyszłego roku to nie będzie możliwe, obecne kontrakty obowiązują bowiem do końca czerwca 2017 roku. Nowy obiekt należący do Grupy Hasco ma powierzchnię ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych i może przyjąć kilkakrotnie więcej pacjentów. Prezes szpitala Waldemar Taborski zapowiada, że w negocjacjach będzie przekonywał Fundusz, że to się opłaci nie tylko spółce, ale przede wszystkim chorym:

Po przeprowadzce do nowego obiektu zatrudnienie zwiększy się ze 100 do 200 osób. Szpital przy Chopina został w 2014 roku kupiony od Gminy Wrocław za prawie 9 milionów złotych przez prywatną firmę - Grupę Hasco. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama