Krzysztof Piątek odchodzi z Zagłębia. Wiemy dokąd trafi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-27 13:45 | Zmodyfikowano: 2016-08-28 16:55
A|A|A

fot. Cracovia Twitter

Aktualizacja (28.08):

Cracovia oficjalnie ogłosiła podpisanie czteroletniej umowy z Krzysztofem Piątkiem


21-letnim snajperem zainteresowane były w dużej mierze trzy polskie kluby: Legia Warszawa, Lechia Gdańsk i Cracovia. Najkonkretniejsza okazała się ta ostatnia. Wcześniej mówiło się jeszcze m.in o tym, że piłkarza u siebie widzieliby włodarze czeskiej Sigmy Ołomuniec.

Krzysztof Piątek zagrał w tym sezonie w 12 spotkaniach - 5 w Ekstraklasie, 6 w eliminacjach Ligi Europy i jednym w Pucharze Polski. Łącznie strzelił w nich jednego gola - na ligową inaugurację przeciwko Koronie Kielce.

Bardziej skuteczny był w poprzednich rozgrywkach. W 36 meczach sezonu 2015/2016 trafiał do siatki ośmiokrotnie.

Zagłębie zdecydowała się sprzedać swoje wychowanka w najlepszym możliwym momencie. Krzysztofowi Piątkowi za rok skończyłby się bowiem kontrakt i obecne okienko transferowe wydaje się najlepszą chwilą na zarobienie większych pieniędzy na 21-latku. Nieoficjalnie mówi się, że Piątek będzie najdroższym piłkarzem jakiegokolwiek kupiła Cracovia. Oznaczałoby to, że kwota transferu przekroczy 700 tysięcy euro (za tyle "Pasy" kupiły sześć lat temu Saidiego Ntibazonkizę)

Bez Krzysztofa Piątka o gole dla Zagłębia będą dbali Czesi - Michal Papadopulos i pozyskany w tym tygodniu Martin Nespor.

fot. Krzysztof Piątek na testach medycznych w Cracovii (Twitter Fabryka Futbolu)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama