Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 73-letniego mężczyzny

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-08-29 09:05 | Zmodyfikowano: 2016-08-29 09:05
A|A|A

W niedzielę około południa nasza jednostka została zadysponowana do pomocy w poszukiwaniach mężczyzny, który 24 godziny wcześniej wyszedł z domu i nie powrócił do niego na noc. Do akcji wyjechało 9 strażaków z 2 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz quadem.

Gdy zastęp OSP JRS dotarł na miejsce akcji, poszukiwania były już prowadzone przez policjantów, strażaków OSP i PSP z powiatu bolesławieckiego oraz wolontariuszy. Po zebraniu informacji na temat okoliczności zaginięcia wyznaczono teren do przeszukania przez psy ratownicze oraz zespół na quadzie.

W miarę dojazdu kolejnych ratowników z Grupy Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław i OSP Siechnice z psem ratowniczym, obszar poszukiwań rozszerzano o kolejne tereny leśne, a także pola uprawne i łąki, na które kierowano ratowników, strażaków i policjantów.

O godzinie 19:07 zespół na quadzie, w składzie Staszek i Jacek, zgłosił odnalezienie osoby zaginionej w pobliżu jednego z pól uprawnych. Mężczyzna był przytomny i komunikatywny. Ratownicy ocenili stan ogólny poszkodowanego jako dobry i przy użyciu quada ewakuowali poszkodowanego do sztabu akcji poszukiwawczej. Wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego przejął starszego Pana i przewiózł go do szpitala.

Mężczyzna spędził poza domem 31-godzin, w czasie gdy temperatura w dzień wynosiła ponad 30 °C.

Pozytywny wynik akcji poszukiwawczej to wspólny wysiłek wszystkich osób w niej uczestniczących czyli 50 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, 9 strażaków z 2 psami ratowniczymi OSP JRS Wrocław, 4 strażaków z psem ratowniczym OSP Siechnice, 5 ratowników GRM PCK Wrocław, 12 cywilnych wolontariuszy oraz 28 strażaków z powiatu bolesławieckiego z następujących jednostek:

. JRG Bolesławiec,
. OSP Nowogrodziec,
. OSP Czerna,
. OSP Gierałtów,
. OSP Zebrzydowa,
. OSP Brzeźnik.

Dziękujemy Pawłowi Rańdzie z Rady Miejskiej Wrocławia za pomoc w pozyskaniu środków na zakup quada. Dzięki jego wykorzystaniu ratownicy naszej jednostki odnaleźli w tym miesiącu 2 zaginione osoby.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama