Iskrzy w koalicji w Radzie Miejskiej Wrocławia (Posłuchaj)

| Utworzono: 2008-12-11 21:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Wikipedia / Sławek)

Radni Platformy zgłosili dziś 21 poprawek do budżetu gminy na przeszły rok. Ma on być zatwierdzony pod koniec grudnia. PO chce m.in. zapisu gwarantującego, iż miasto przeznaczy kilkanaście milionów złotych na wsparcie samorządu wojewódzkiego przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia. Ten postulat pojawił się zreszta już miesiąc temu. A teraz stał się konkretnym, namacalnym narzędziem w rękach walczącej z Dutkiewiczem i jego Dolnym Śląskiem XXI Platformy Obywatelskiej. 

Wschodnia obwodnica Wrocławia stała się sztandarową inwestycją zarządu województwa.

- To dla nas bardzo ważna sprawa - przekonuje przewodniczący klubu radnych PO Tomasz Hanczarek.

Prezydent Rafał Dutkiewicz nie sądzi by udało się wpisać postulat PO do budżetu. Jak będzie, zobaczymy. Czy prezydent ulegnie Platformie za cenę zgody w koalicji czy może zdecyduje się na otwartą wojnę z PO?

Jeśli PO nie poprze budżetu prawdopodobnie dojdzie do rozłamu w koalicji Platforma, PiS, klub radnych Rafała Dutkiewicza.

Uchwała budżetowa pojawi się na sesji rady 30 grudnia. Do tego czasu Dutkiewicz będzie musiał zdecydować co zrobić z pieniędzmi na obwodnicę. Czy dać je już teraz - jak chce PO, czy za dwa lata, jak deklarował wcześniej.

Obrady Rady śledziła Sylwia Jurgiel. Posłuchaj relacji:

Do obwodnicy dochodzi jeszcze jedna sporna kwestia: obniżka cen biletów komunikacji miejskiej. Taki postulat wnosi lewica. I wygląda na to, że poprą go również inni. A prezydent obniżki cen biletów nie akceptuje. Dlaczego? (Posłuchaj):REKLAMA
Dźwięki
Prezydent Rafał Dutkiewicz o obniżce cen biletów komunikacji miejskiej
Relacja Sylwi Jurgiel z posiedzenia Rady Miejskiej Wrocławia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama