POGODA: W nocy temperatura poniżej 10 stopni

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-30 22:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Czechami oraz klina Wyżu Azorskiego. Jedynie nad Wyspami Brytyjskimi, Skandynawią oraz Rumunią i Bułgarią pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Czech. Do kraju napływać będzie ciepła i sucha masa powietrza pochodzenia polarnego.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura w nocy od 7°C do 9°C, w dzień od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w nocy północny, w dzień północno-wschodni skręcający na południowy.

Warunki biometeorologiczne: korzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama