21-letni litewski skrzydłowy wzmacnia Zagłębie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-31 20:09 | Zmodyfikowano: 2016-08-31 21:45
A|A|A

fot. zaglebie.com

To była jedna z dwóch pozycji, którą "Miedziowi" chcieli dziś wzmocnić. Tę drugą - napastnika - udało się sfinalizować. Kiedy transfer Adama Buksy jest już potwierdzony wciąż czekamy jeszcze na oficjalne stanowisko w sprawie skrzydłowego. Wiadomo, jednak że będzie nim zawodnik z Litwy.

W pierwszej kolejności Zagłębie chciało któregoś z dwójki Bartłomiej Pawłowski, Michał Mak. W obu przypadkach było blisko. Pawłowski pewnie zostałby piłkarzem "Miedziowych" gdyby nie doznał kontuzji w ostatnim meczu ligowym Lechii z Termaliką. Mak na ostatniej prostej zdecydował się na wypożyczenie do Armini Bielefeld. Zagłębie było jednak zabezpieczone na wypadek gdyby trójmiejskie opcje nie wypaliły. Nowy piłkarzem lubinian został Deimantas Petravicius.

21-letni skrzydłowy od 2011 roku był piłkarzem Nottingham Forrest. Występował tam głównie w zespołach młodzieżowych. W pierwszej drużynie zaliczył tylko mały epizod. Podobnie było na wypożyczeniu w trzecioligowym angielskim Stevenage (2015/2016) gdzie rozegrał zaledwie dwa mecze.

Częściej niż w angielskich niższych ligach występował w seniorskiej reprezentacji Litwy - do tej pory ma siedem meczów w kadrze.

Petravicius, który trenował z Zagłębiem już od ponad dwóch tygodni podpisał z klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama