Jawor: Rozbój i bójka podczas meczu – policjanci zatrzymali 4 osoby

KPP w Jaworze | Utworzono: 2016-09-01 20:12
A|A|A

Kibice i zawodnicy obu drużyn wzięli tam udział w bójce podczas, której zabrali szaliki klubowe przeciwnikom. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty rozboju. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

27 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim w Jaworze odbywał się mecz piłkarski ligi okręgowej pomiędzy drużynami Kuźnia Jawor - Odra Ścinawa, niestety musiał zostać przerwany z uwagi na zachowanie pseudokibiców oraz zawodników. Doszło tam do awantury i w konsekwencji bójki pomiędzy uczestnikami imprezy.

Z ustaleń policjantów wynika, że podczas bójki jeden z kibiców Kuźni Jawor doprowadził do stanu bezbronności kibica drużyny przeciwnej i zabrał mu szalik klubu. W tym samym czasie kolejni kibice Kuźni Jawor napadli na innego uczestnika spotkania, a następnie przywłaszczyli jego szalik klubowy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o te czyny. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu jaworskiego w wieku od 20 do 41 lat.Po przesłuchaniu i wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia zostały im przedstawione im zarzuty dokonania rozboju. Policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama