Dziś gramy w rytmie lat 70.

Łukasz Basta | Utworzono: 2016-09-02 16:47 | Zmodyfikowano: 2016-09-02 16:47
A|A|A

Wszyscy, nieco starsi słuchacze pamiętają odblaskowe i nietuzinkowe połączenia kolorów, buty na platformach i poliester ale przede wszystkim muzyka. Muzyka, która była równie barwna jak jej odbiorcy i wykonawcy.

Jak to się stało? Od połowy lat siedemdziesiątych muzyka disco stawała się coraz bardziej popularna. Disco stało się obecne w mediach, a także w filmie. Powstały wielkie dyskoteki, jak np. Studio 54.

Wydawane były dyskotekowe czasopisma, istniały liczne stacje radiowe nadające disco  całą dobę. Muzyka disco opanowała niemal cały świat. Dzięki muzyce disco dużą popularność zdobyła muzyka elektroniczna.

Niektóre elementy stylu disco zostały zaadaptowane przez grupy spoza tego kręgu m.in. ABBA, The Rubettes i inne. Nawet tacy artyści rockowi, jak The Rolling Stones, Kiss czy Rod Stewart nagrali piosenki i płyty w tym stylu.

Dziś to my sięgniemy po niektóre numery tej epoki w muzyce. W trzech pasmach porannym u Kasi Górnej, przedpołudniowym u Łukasza Basty oraz wieczornym na które zaprasza Wojtek Janicki usłyszycie piosenki, które być może u niektórych przywołają wspaniałe wspomnienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama