Eliminacje MŚ: Grali nie tylko Polacy. 22 gole w 9 meczach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-05 07:40 | Zmodyfikowano: 2016-09-05 07:39

Grupy C, E i F rozpoczęły w niedzielę eliminacje do mistrzostw świata 2018. Reprezentacja Polski na początku swojej na rosyjski mundial tylko zremisowała na wyjeździe z Kazachstanem 2:2. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.

Pierwszym liderem naszej grupy została Dania, która wygrała z Armenią 1:0. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 17 minucie Christian Eriksen. Wynik mógł być lepszy, ale ten sam piłkarz w 72 minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

W trzecim spotkaniu Rumunia zremisował z Czarnogórą 1:1, a wszystko co najważniejsze działo się w końcówce. Rumuni objęli prowadzenie w 85 minucie po golu Adriana Popa, ale już dwie minuty później Stevan Jovetic doprowadził do wyrównania. Gospodarze mogli wygrać ten mecz, ale w 97 minucie rzut karny przestrzelił Nicolae Stanciu.

Emocje w ostatnich sekundach były też w grupie F. Anglia rzutem na taśmę - w 95 minucie - wygrała na wyjeździe ze Słowacją 1:0. Trzy punkty w debiucie nowego trenera Sama Allardyce'a uratował Adam Lallana. Słowacy kończyli mecz w dziesiątkę bo w 57 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Martin Skrtel. W innych spotkaniach tej grupy Litwa zremisowała ze Słowenią 2:2, a Malta przegrała ze Szkocją aż 1:5. Litwini przeżyli to samo, a może nawet większe, rozczarowanie co Polacy. Prowadzili już bowiem 2:0 (wynik otworzył piłkarz Jagiellonii Białystok Fiodor Cernych), ale stracili korzystny wynik. Decydującego gola w 90 minucie strzelił Bostjan Cesar. Z kolei w pogromie Szkotów warto zwrócić uwagę na hat-tricka Roberta Snodgrassa (10', 61', 84') i dwie czerwone kartki dla gospodarzy - w 51 minucie z boiska wyleciał Jonathan Caruana (1:2), a w 90 Luke Gambin (1:5).

Niewiele działo się za to w spotkaniach grupy C. Niemcy zgodnie z planem pokonali na wyjeździe Norwegię 3:0. Dwukrotnie do siatki trafiał Thomas Mueller (16', 60'), a raz zrobił to Joshua Kimmich. W meczu Czechy - Irlandia Północna było 0:0, a San Marino przegrało z Azerbejdżanem 0:1 kończąc mecz w dziesiątkę.