Ostatnia szansa na obejrzenie Pałacu w Bożkowie!

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-09-10 07:05 | Zmodyfikowano: 2016-09-10 07:05
A|A|A

Fot. Dwór Sarny oraz Addic7ed Empire

Dwór Sarny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa otworzy spektakularną Kaplicę św. Jana Nepomucena. Jak podają organizatorzy: „Kaplica w Sarnach jest też domem dla unikalnej polichromii poświęconej życiu i męczeńskiej śmierci św. Jana Nepomucena. Jest to najdonioślejszy obraz śląskiego malarza barokowego Johanna Franza Hoffmanna (ok. 1700-1766), którego twórczość ma wiele cech malarstwa Michaela Willmanna (1630-1706) zwanego czasem ze względu na wybitne osiągnięcia dolnośląskim Rembrandtem”. Dlatego warto skorzystać z tej okazji, kaplicę będzie można obejrzeć w ten i następny weekend.  Współwłaściciel obiektu Marcin Sobczyk, mówi, ze to prywatna, ale także spektakularna świątynia:

Zwiedzanie połączone jest także z  wystawą fotografii w domu bramnym.

Natomiast Pałac w Bożkowie czynny jest w ten weekend po raz ostatni w tym sezonie. Zwiedzanie z przewodnikiem jest możliwe od 10:00 do 16:00. Kosztuje 15 zł. Otwarcie pałacu to efekt porozumienia właściciela obiektu i gminy Nowa Ruda. Barbara Adamska z urzędu przyznaje, że jest to ważne nie tylko dla miłośników sztuki:

W pałacu przez wiele lat mieściła się szkoła. Obecnie w rękach prywatnych, niestety nie jest remontowany, zwykle jest także zamknięty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama