„Nowe Żerniki” w finale konkursu na najbardziej innowacyjny projekt miejski

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-09-14 20:01 | Zmodyfikowano: 2016-09-14 20:01
A|A|A

Fot: mat. prasowe

Nagroda Award Exellence przyznawana jest corocznie przez profesjonalistów w dziedzinie planowania miast, a finaliści prezentują się podczas światowego kongresu. Tegoroczne spotkanie odbywa się w Durbanie w RPA pod hasłem „Miasta jakie mamy – miasta jakich potrzebujemy".

- Modelowe osiedle „Nowe Żerniki" projektowane przez najlepszych wrocławskich architektów, będzie zaspakajać w sposób kompleksowy potrzeby przyszłych mieszkańców – mówi Jacek Barski, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UM. – Będzie to fragment miasta oparty o idee nowej urbanistyki, z domem kultury i lokalnym bazarkiem, gdzie jest miejsce zarówno dla ludzi młodych jak i dla seniorów. Miejsce, gdzie jest żłobek, przedszkole, szkoła i lekarz rodzinny. Oryginalnie zaprojektowane przestrzenie publiczne będą ułatwiać budowanie więzi społecznych. Budynki i infrastruktura będą spełniać wymogi budownictwa ekologicznego – dodaje.

International Society of City and Regional Planners (ISOCARP) jest stowarzyszeniem profesjonalistów z dziedziny planowania i strategii rozwoju miast.

– ISOCARP zajmuje się poprawą jakości i rozwojem praktyki planowania we współczesnych miastach poprzez stworzenie globalnej i aktywnej sieci profesjonalistów, wymianę doświadczeń, szkoleń, edukację a także prowadzenie badań naukowych – informuje Zbigniew Maćków, kurator ds. architektury ESK Wrocław 2016. - Promuje zawód planowania przestrzennego we wszystkich jego aspektach, a także stara się zwiększać świadomość społeczną i przybliżać główne zagadnienia planowania na poziomie globalnym. Isocarp ma znaczący dorobek naukowy i światową renomę poprzez organizację corocznych Kongresów, wydawanie serii publikacji, oraz ustanowienie nagród dla najlepszych praktyk w dziedzinie planowania przestrzennego – dodaje.

Stowarzyszenie zostało założone w 1965 roku w celu stworzenia platformy do szerokiej współpracy i wymiany doświadczeń w ramach międzynarodowej sieci. Głównym wydarzeniem stowarzyszenia jest coroczny światowy kongres.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama