Rozmowa dnia Radia Wrocław: Beata Januchta o "Bitwie Wrocławskiej"

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-09-15 11:03 | Zmodyfikowano: 2016-09-15 10:00
A|A|A

Niesamowity film. Już dziś wieczorem premiera dokumentu Bitwa Wrocławska. Dwugodzinna produkcja opowiada o solidarnościowym buncie we Wrocławiu oczami...15-latka. Scenariusz powstał na podstawie dziennika prowadzonego w sierpniu 1982 r. przez wrocławskiego ucznia Waldemara Krasa - opowiada w Rozmowie Dnia Beata Januchta - reżyserka i scenarzystka filmu.

W filmie wykorzystano także archiwalne materiały Radia Wrocław, więc ścieżka dźwiękowa pozwala dosłownie przenieść się do Wrocławia sprzed 34 lat. Premiera dziś o 19.00 w DCF-ie, później film do zobaczenia w Centrum Historii Zajezdnia.

Centralnym punktem filmu jest wielka wrocławska manifestacja z 31 sierpnia, którą Solidarność zorganizowała w proteście przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Wzięło w niej udział 50 tysięcy ludzi. W filmie pokazujemy też nigdy wcześniej niepublikowane nagrania - opowiadała w w Rozmowie Dnia Beata Januchta - reżyserka i scenarzystka filmu.

W filmie wykorzystano także archiwalne materiały Radia Wrocław, więc ścieżka dźwiękowa pozwala dosłownie przenieść się do Wrocławia sprzed 34 lat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama