Parking w Jeleniej Górze do rozbiórki

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-09-15 12:42 | Zmodyfikowano: 2016-09-15 12:06
A|A|A

Właściciel wielopoziomowego parkingu w Jeleniej Górze, spółka Ariadne, uzyskał zgodę na jego wyburzenie. Pozytywnie projekt rozbiórki zaopiniował także konserwator zabytków. Nie wiadomo czy spółka faktycznie przystąpi do jego rozbiórki, choć może to zrobić w każdej chwili, bo zwróciła się do miasta również o zwolnienie parkingu z podatków. Zwolnienie nie wchodzi w grę – odpowiada zastępca prezydenta miasta, Jerzy Łużniak:

Parking wielopoziomowy w centrum Jeleniej Góry powstał w 2002 roku. Zwykle świeci pustkami. Obok niego miała powstać galeria handlowa, ale nie powstała. W jej miejscu miał z kolei powstać w ostatnich latach hotel, ale na placu budowy prace zamarły. Pracownicy spółki Ariadne w sprawie parkingu odsyłają do prokurenta, który jednak nie odbiera telefonów. 

Właściciel ma już wszystkie zgody i w każdej chwili może zacząć prace. Nikt w spółce nie komentuje tej sytuacji. Wiadomo jednak, że spółka złożyła wniosek o zwolnienie jej z podatków. Jak mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, radni w ubiegłym roku nie zgodzili się na zwolnienie firmy z podatków i już wtedy przedstawiciele spółki zagrozili, że parking rozbiorą. Łużniak uważa, że sprawa rozbiórki, to blef mający skłonić samorząd do zwolnienia firmy z podatków:


Samorząd Jeleniej Góry zamierza jednak obniżyć o połowę stawkę podatku dla wielopoziomowych parkingów, niezwiązanych z galeriami handlowymi. W Jeleniej Górze z ulgi mógłby skorzystać wyłącznie parking na ul. Pijarskiej. Przedsiębiorca chciałby jednak nie płacić nic.
Nikt z przedstawicieli spółki Ariadne nie chciał skomentować sprawy. Odsyłają do pełnomocnika, który jednak nie odbiera telefonów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama