Szkoła w mieście z Radiem Wrocław

Joanna Mazurek | Utworzono: 2016-09-17 20:00 | Zmodyfikowano: 2016-09-16 20:00
A|A|A

Radio Wrocław zaprasza na zajęcia w ramach projektu „Szkoła w mieście". Zapraszamy przedszkolaków, uczniów klas podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych- program zajęć dobierany jest indywidualnie z nauczycielem i dopasowywany do potrzeb uczniów i realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Zajęcia rozpoczynamy krótką rozgrzewką, czyli wycieczką po muzeum Radia Wrocław. Zapoznajemy się się z historią radia i Wrocławia, a właśnie w tym roku Radio Wrocław obchodzi swoje 70. urodziny. Potem ruszamy na wyprawę po studiach emisyjnych Radia Wrocław, Radia RAM i Radia Wrocław KULTURA, gdzie podglądamy „na żywo" dziennikarzy i poznajemy „od kuchni" pracę dziennikarza i reportera radiowego. Następnie pracujemy w prawdziwym studiu nagraniowym i pod okiem dziennikarzy zaczynamy przygodę z mikrofonem: opowiadamy o sobie, przeprowadzamy wywiady, konstruujemy informacje radiowe, nagrywamy reportaż, dubbing do bajki lub słuchowisko. Nagrania i zdjęcia z zajęć radiowych trafiają do nauczyciela.

Spotkania w Radiu to zatem doskonała okazja posłuchania siebie (weryfikacja błędów językowych i dykcyjnych) oraz możliwość przeprowadzenia ciekawych lekcji poza szkołą. Zajęcia mogą być prowadzone w języku angielskim lub niemieckim. Zapraszamy na spotkanie z Radiem Wrocław;)

Kontakt: Joanna Mazurek 71/78 02 420, [email protected]

Przykładowy plan zajęć:

REKLAMA
Zdjęcia
Reklama