Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (19.09-25.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-09-18 18:30 | Zmodyfikowano: 2016-09-18 18:30
A|A|A

fot. Bielański Bieg Rodzinny

W sobotę 24.09 już po raz trzeci wystartuje - zaliczany do cyklu Grand Prix Powiatu Wrocławskiego - Bielański Bieg Rodzinny. Uczestnicy po raz kolejny będą rywalizować na atestowanej trasie. Do wyboru dwa dystanse 5 i 10 kilometrów. Start odpowiednio o godz. 14.00 i 15.00 przy ul. Fiołkowej z placu zabaw Arkalandia w Bielanach Wrocławskich. W programie pikniku sportowego także sztafeta rodzinna i bieg dla najmłodszych. Trwają zapisy do imprezy.

15 kilometrów - tyle liczy trasa II Biegu w Naturze. Impreza odbędzie się 26 września w Wołowie. Start o godz. 11.00 przy siedzibie Nadleśnictwa Wołów. Trasa biegu przeprowadzi asfaltową drogą powiatową do Krzydliny Małej i z powrotem oraz częściowo duktami leśnymi. Limit uczestników wynosi 200 osób. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do 21 września. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zapisania się w dniu imprezy w biurze zawodów.

Aż dwie propozycje mamy dla miłośników biegania z psami. W sobotę aktywni właściciele czworonogów razem ze swoimi pupilami mogą wystartować w organizowanym po raz pierwszy Doktrekkingu Karkonoskim. Przygotowano dwie trasy o długości 15 i 30 km. Start z kempingu Wiśniowa Polana w Miłkowie koło Karpacza. Początek zmagań o godz. 9.00.

Tych, którzy wolą pobiegać z psem po płaskim, zapraszany na organizowany we Wrocławiu - Bieg dla 4 łap. Jej pierwsza edycja odbędzie się 24 września w Parku Grabiszyńskim. Do pokonania dystans 5 kilometrów. Zapisywać można się do 24 września. Start o godz. 12.00 przy pętli Oporów.

Bieg Darów Lasu im. Kamila Ugrynowicza - to impreza, która 24 września odbędzie się w Lwówku Śląskim. Biegacze rywalizować będą na 9-kilometrowej trasie. Można zapisywać się także w dniu zawodów. Start o godz. 11.00 z Rynku.

Bystrzyca Górna k. Świdnicy zaprasza 24.09 na IV Bieg po Odnowę. W programie przełajowy główny na dystansie około 5 km oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Dla chętnych także możliwość marszu Nordic Walking. Zapisy elektroniczne lub na miejscu. Start biegu głównego w sobotę o godz. 14.00 ze stadionu w Bystrzycy Górnej.

Zawody Brubeck K2 Run - to impreza biegowa, która uświetni 21. edycję Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. To świetny sposób sposób na krótkie i aktywne oderwanie się od filmów i prezentacji. W tym roku jednym z tematów przewodnich jest zimowa wyprawa na K2 stąd też bieg będzie właśnie na dystansie 8611 metrów – czyli równym wysokości drugiej góry świata. Suma podbiegów wynosi 320 metrów. Start w sobotę 24.09 o 12.00 z Parku Zdrojowego im. Jana Pawła II w Lądku Zdroju. Zapisy internetowe do 21 września.

Crossowy Półmaraton i 7. Bieg Harcownika - to dwie imprezy, które w niedzielę odbędą się na rowerowej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej w Jelczu-Laskowicach. W biegu na 10,5 kilometra wezmą udział także specjaliści od nordic walking; odbędzie się także rywalizacja z udziałem najmłodszych. Start o godz. 11.00. Zapisy na portalu datasport.

W niedzielę 25 września 9. etap akcji Prusice Biegają. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę, a chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Bieg prowadzi ulicami Prusic nawierzchnią asfaltową, brukową i polną. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 10.00. Zapisy na miejscu do godz. 9.45.

Malownicze tereny Wzgórz Strzelińskich oraz zabytkowe ulice Strzelina - to atuty kolejnej niedzielnej imprezy. 25 września rozegrana zostanie Strzelińska Dziesiątka, czyli tradycyjny Bieg Wzgórz Strzelińskich. 10-kilometrowa trasa posiada atest. Zapisy internetowe do 23 września oraz w dniu zawodów. Start biegu głównego o 13.30 ze stadionu miejskiego w Strzelinie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama