Puchar Davisa: Polacy po walce przegrali z Niemcami i spadli z grupy światowej

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-19 07:00

Polacy rywalizację w Berlinie zaczęli od dwóch przegranych spotkań w singlu. Wstydu naszej kadrze to nie przyniosło, bo dwójka młodych zawodników - Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz - była bardzo bliska sprawienia sensacji z wyżej notowanymi przeciwnikami.

W sobotę biało-czerwoni zdobyli pierwszy punkt w meczu bo zwycięstwo w deblu odnieśli Łukasz Kubot z KKT Wrocław i Marcin Matkowski.

Rozstrzygnięcie całego spotkania miało zapaść zatem w niedzielę. Zaczęło się rewelacyjnie bo Kamil Majchrzak sprawił niespodziankę i wygrał z Florianem Mayerem 6:2, 4:6, 6:2, 6:3

Polskie utrzymanie w grupie światowej leżało więc już tylko w rakiecie Huberta Hurkacza. 19-letni wrocławian uległ jednak w trzech setach Janowi-Lennardowi Struffowi. Najbardziej zacięta byłą pierwsza partia i to nie tylko dlatego, że trwałą aż 52 minuty. Doszło w niej do tie-breaku, w którym kluczowe były ósma i dziewiąta piłka. Hurkacz przegrał wtedy swoje podanie i Niemiec miał setbole. Wykorzystał drugiego z nich i pokonał Polaka w tej części meczu 7:4.

Drugi set choć zaczął się od przełamania wrocławianina, to potem Hubert Hurkacz przegrał dwa gemy serwisowe i skończyło się na wyniku 4:6. Ostatnia partia trwała niewiele dłużej niż pół godziny. 19-latek przegrał ją 1:6.

Polacy tym samym okazali się gorsi od Niemców w całej rywalizacji 2:3 i spadli z grupy światowej Pucharu Davisa.

Na drugim biegunie rozgrywek awans do finału wywalczyły Chorwacja i Argentyna. W półfinale Chorwaci pokonali Francję 3:2, a decydujący, trzeci punkt zdobył Marin Cilic pokonując Richarda Gasqueta 6:3, 6:2, 7:5. Argentyna wygrała w Glasgow z Wielką Brytanią także 3:2. W ostatnim pojedynku Leonardo Mayer pokonał Daniela Evansa 4:6, 6:3, 6:2, 6:4. Finał odbędzie się w listopadzie.

Puchar Davisa: Niemcy - Polska 3:2

Niedziela:

Jan-Lennard Struff - Hubert Hurkacz 7:6 (7-4), 6:4, 6:1

Florian Mayer - Kamil Majchrzak 2:6, 6:4, 2:6, 3:6

Sobota:

Daniel Brands, Daniel Masur - Łukasz Kubot, Marcin Matkowski 7:6 (7-5), 6:4, 3:6, 4:6, 2:6