Wpadł podczas rutynowej kontroli. Znaleźli przy nim narkotyki

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-09-19 13:50
A|A|A

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi.

Mężczyzna na widok patrolu policji zaczął uciekać – po chwili został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli przy podejrzanym blisko 450 porcji metamfetaminy, kilka porcji marihuany i 78 tabletek ecstasy

Sprawdzenia potwierdziły, że 23-latek w przeszłości był już zatrzymywany i karany za przestępstwa narkotykowe. Z aresztu śledczego, gdzie trafił w czerwcu tego roku w związku ze sprawą prowadzoną przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnowie, wyszedł na początku sierpnia.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających, gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama