Publicystyka Radia Wrocław: Jaka będzie przyszłość mieszkań komunalnych?

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-09-19 16:32 | Zmodyfikowano: 2016-09-19 16:32
A|A|A

We Wrocławiu długi lokatorów mieszkań komunalnych wobec miasta przekraczają 120 milionów złotych. W Wałbrzychu 100 milionów, Legnicy - 60, w Jeleniej Górze - 30. Szacuje się że wobec wszystkich dolnośląskich samorządów zobowiązania najemców mogą sięgać nawet pół miliarda złotych. Z drugiej strony administratorzy skarżą się, że brakuje im pieniędzy na remonty kamienic kwaterunkowych. Jak poradzić sobie z problemem? Roman Porzucek, właściciel mieszkania na legnickim osiedlu Kopernika uważa, że część mieszkań komunalnych należy sprywatyzować, a te o najniższych standardach przeobrazić w jednoizbowe lokale socjalne.

 

Joanna Karkoszka z Legnicy sama mieszka w zasobach Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej i jest przekonana, że nie wszystkich najemców powinno się traktować identycznie.

W dzisiejszym wydaniu Publicystyki Radia Wrocław Andrzej Andrzejewski będzie szukał sposobu na rozwiązanie tego problemu. Z audycji będzie się można również dowiedzieć, komu w najbliższym czasie grozi utrata mieszkania komunalnego, a kto może liczyć właśnie na taką formę pomocy dla najuboższych. Początek audycji kilka minut po 21-szej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama