Schronisko dla zwierząt w Świdnicy już za kilka tygodni!

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-09-20 08:00 | Zmodyfikowano: 2016-09-20 08:00
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Jeszcze w tym miesiącu konkurs na prowadzenie, w listopadzie start działalności. Rusza długo oczekiwane schronisko dla zwierząt w Świdnicy. Inwestycja warta półtora miliona złotych jest pierwszym takim miejscem w regionie.

"Od otwarcia dzieli nas kilka tygodni" - zapewnia prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska:

Na działce przy ulicy Pogodnej trwają jeszcze prace budowlane. To miejska inwestycja, jednak urzędnicy chcą, aby schronisko było prowadzone przez organizacje pozarządową. "Dlatego ogłaszamy konkurs" - mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Czyli około dwieście tysięcy złotych rocznie. Powstanie schroniska to pomysł mieszkańców, zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego.

Schronisko powstaje przy ulicy Pogodnej, obok Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej. "To świetna lokalizacja. Z jednej strony dostępna, z drugiej oddalona od centrum, otoczona zielenią. Będą tam możliwie naprawdę długie spacery" – mówią w świdnickim ratuszu. Pierwotnie projekt, który przeszedł w budżecie obywatelskim szacowany był na 600 tysięcy złotych, ostatecznie jednak inwestycja pochłonie około 1,5 mln złotych. Jej roczne funkcjonowanie ma kosztować gminę około 200 tysięcy złotych.

W lipcu informowaliśmy także o uruchomieniu pierwszego w historii schroniska dla zwierząt w Kłodzku. Więcej o projekcie Fundacji pod Psią Gwiazdą można przeczytać tutaj.

Jednocześnie informujemy, że fundacja szuka wolontariuszy dla swojego hoteliku dla zwierząt, który prowadzi w Polanicy – Zdroju. Szczegóły tutaj

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama