Radio Wrocław Kultura: DAB+ Teatr od godziny 16

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-09-20 15:47
A|A|A

O 16:15 odwiedzi nasze studio Camille, czyli Kamila Klamut-Pawlik, aktorka Teatru ZAR, współautorka i tytułowa bohaterka spektaklu CAMILLE, za który na prestiżowym festiwalu Fringe w Edynburgu otrzymała właśnie LUSTRUM AWARD FOR THE GREATEST FESTIVAL MOMENTS, czyli nagrodę w kategorii Najwspanialsze chwile festiwalu. Kamila opowie o miesiącu spędzonym w Szkocji i planach na najbliższy czas.

Tuż po 17:00 Anna Pasternak z biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Tematem rozmowy będzie nabór do specjalnej edycji Mikrograntów - programu przeznaczonego dla wszystkich, także osób indywidualnych. Można zdobyć 5 tysięcy złotych na projekt wpisujący się w obchody ESK.

Od 18:00 ważny odcinek naszego cyklu: Teatr Polski na antenie Radia Wrocław Kultura. W głównej roli: Krzysztof Mieszkowski, były szef Polskiego, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, poseł Nowoczesnej. Wrócimy do dziesięcioletniej kadencji Krzysztofa Mieszkowskiego, zapytamy o sukcesy i porażki, walkę i krajobrazy po bitwie, o sezon bez 'Procesu' w reżyserii Lupy, 'Głodu' w reż. Eweliny Marciniak - bez czego jeszcze? Czy jest coś, czego dziś, z perspektywy wydarzeń wokół Teatru Polskiego, żałuje? Co planuje? Będzie to również okazja do odniesienia się do poprzednich części cyklu wokół T[pl: do tego, co powiedzieli nam Cezary Morawski (nowy dyrektor) i Grzegorz Stryjeński (były zastępca Krzysztofa Mieszkowskiego ds. ekonomicznych).

O 19:00 o Wrocławskim Kongresie Kultury, na który można się ciągle zapisać jako uczestnik jednego z tematycznych stolików warsztatowych. Niedziela 2 października w Teatrze Muzycznym Capitol zapowiada się konkretnie, może nawet burzowo (mózgowo). Po co Wrocławiowi dziś takie spotkanie organizatorów i twórców kultury, czy próg końcówki ESK 2016 to moment do świętowania czy także niepokoju o tę dziedzinę miejskiego życia? Porozmawiamy z Bartkiem Lisem (jednym z pomysłodawców wydarzenia) i Katarzyną Knychalską (teatralny.pl, Fundacja Teatr Nie-Taki).

I - UWAGA - jeszcze przed 20:00 - na deser - nowy, niepublikowany, odcinek najnowszej powieści Marka Krajewskiego MOCK. W środę w Hali Stulecia wielka wrocławska premiera książki.

Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama