Wrocławianin Adrian Meronk żegna się z amatorskim golfem

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-09-20 22:10 | Zmodyfikowano: 2016-09-20 22:10
A|A|A

fot. materiały prasowe

Meronk wystąpi w oficjalnym turnieju po raz pierwszy od początku sierpnia, kiedy zajął 9. miejsce w amatorskich mistrzostwach Europy. Mistrzostwa świata w Meksyku będą dla niego ostatnim amatorskim turniejem w karierze.

– Chciałbym pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie oraz sprawić kibicom w Polsce miłą niespodziankę. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony oraz nawiążemy walkę z czołowymi ekipami. Poziom jest bardzo wysoki, dlatego nastawiamy się na ciężką przeprawę od pierwszego dnia. Chcielibyśmy udowodnić, że w naszym kraju nie brakuje młodych, utalentowanych golfistów – powiedział Adrian Meronk.

Wrocławianin jest obecnie sklasyfikowany na 8. miejscu w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów. Jest to najwyższa pozycja w historii polskiego golfa.

Drużynowe mistrzostwa świata odbędą się już po raz 30. W rywalizacji wezmą udział 72 reprezentacje. W składzie biało-czerwonych oprócz Meronka (Toya G&CC) znalazł się także pochodzący z Obornik Śląskich 22-letni Mateusz Gradecki (Gradi GC). Trzecim zawodnikiem jest Jakub Dymecki (Tokary GC).

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama