Wrocławianin Adrian Meronk żegna się z amatorskim golfem

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-09-20 22:10 | Zmodyfikowano: 2016-09-20 22:10
A|A|A

fot. materiały prasowe

Meronk wystąpi w oficjalnym turnieju po raz pierwszy od początku sierpnia, kiedy zajął 9. miejsce w amatorskich mistrzostwach Europy. Mistrzostwa świata w Meksyku będą dla niego ostatnim amatorskim turniejem w karierze.

– Chciałbym pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie oraz sprawić kibicom w Polsce miłą niespodziankę. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony oraz nawiążemy walkę z czołowymi ekipami. Poziom jest bardzo wysoki, dlatego nastawiamy się na ciężką przeprawę od pierwszego dnia. Chcielibyśmy udowodnić, że w naszym kraju nie brakuje młodych, utalentowanych golfistów – powiedział Adrian Meronk.

Wrocławianin jest obecnie sklasyfikowany na 8. miejscu w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów. Jest to najwyższa pozycja w historii polskiego golfa.

Drużynowe mistrzostwa świata odbędą się już po raz 30. W rywalizacji wezmą udział 72 reprezentacje. W składzie biało-czerwonych oprócz Meronka (Toya G&CC) znalazł się także pochodzący z Obornik Śląskich 22-letni Mateusz Gradecki (Gradi GC). Trzecim zawodnikiem jest Jakub Dymecki (Tokary GC).

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama