Krzysztof Mieszkowski: Spektakle, których nie będzie (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-09-21 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-09-21 07:00
A|A|A

Ważny odcinek naszego cyklu: Teatr Polski na antenie Radia Wrocław Kultura. W głównej roli: Krzysztof Mieszkowski, były szef Polskiego, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, poseł Nowoczesnej. Wracamy do dziesięcioletniej kadencji Krzysztofa Mieszkowskiego, pytamy o sukcesy i porażki, walkę i krajobrazy po bitwie, o sezon bez 'Procesu' w reżyserii Lupy, 'Głodu' w reż. Eweliny Marciniak - bez czego jeszcze? Krzysztof Garbaczewski miał w nowym sezonie przygotować JĄDRO CIEMNOŚCI wg Conrada, a Michał Borczuch WYZWOLENIE Wyspiańskiego. Nic z tego, bo zmienił się dyrektor.

Mieszkowski zdradza, że nową sztukę mieli wystawić w nowym sezonie Monika Strzępka z Pawłem Demirskim. Nowy dyrektor Cezary Morawski ciągle nie podał ani jednego tytułu spektakli, jakie planuje.

Mieszkowski mówi też o urzędnikach Urzędu Marszałkowskiego, o - jego zdaniem - ustawionym konkursie na dyrektora Teatru Polskiego. Apeluje: - Członek zarządu województwa Tadeusz Samborski twierdzi, że nie ma ludzi niezastąpionych. To prawda. Niech pan ustąpi!

cz. 1

 

cz. 2

 

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr we wtorki od 16:00 do 20:00. Zaprasza Grzegorz Chojnowski

radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA
Reklama