Kateryna Rymarenko zawodniczką Ślęzy Wrocław

Gregor Niegowski, Ślęza Wrocław | Utworzono: 2016-09-24 16:33 | Zmodyfikowano: 2016-09-24 16:35
A|A|A

Na tydzień przed rozpoczęciem zmagań w ekstraklasie Ślęza dokonała kolejnego wzmocnienia składu. Kontrakt z wrocławskim klubem podpisała skrzydłowa z Ukrainy, Kateryna Rymarenko. 

Rymarenko od kilku lat znajduje się na długiej liście reprezentantek Ukrainy. W ubiegłym roku zagrała w czterech meczach na mistrzostwach Europy w Rumunii. W przeszłości występowała we wszystkich kadrach młodzieżowych. Z zespołami Kozaczka Zaporoże i Elizabeth-Basket Kirowograd zdobywała mistrzostwo Ukrainy. W tym drugim przypadku była najlepiej punktującą zawodniczką zespołu i czwartą w całych rozgrywkach (średnia 14,8).

Grała również w ligach kazachskiej, polskiej i węgierskiej. W barwach ROW-u Rybnik zdobywała przeciętnie 14,4 pkt. na mecz. W ubiegłym sezonie rzucała 12,8 pkt. dla węgierskiego Atomeromu KSC Szekszard. Oddawała dużo rzutów za trzy, nieźle radziła sobie w walce o zbiórki (średnio 5,2 na mecz). 

- Dla osób, które śledziły ligę polską przed dwoma laty, Kateryna nie jest anonimową postacią. Rozegrała bardzo dobry sezon w Rybniku – mówi Arkadiusz Rusin, trener Ślęzy. – Po meczach sparingowych dostrzegliśmy pewne braki w naszym zespole. Kateryna ma atuty, dzięki którym pomoże naszej drużynie – dodaje szkoleniowiec wrocławskiej drużyny.

Rymarenko w ostatnich tygodniach trenowała indywidualnie. Miała oferty z innych klubów, ale dopiero ta ze Ślęzy przekonała ją do podpisania kontraktu. – Jestem szczęśliwa, że znów jestem w Polsce. Mam nadzieję pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc zespołowi. Do inauguracji sezonu pozostał już tylko tydzień. To trochę trudne, żeby w tym czasie poznać zespół, ale wierzę, że po kilku tygodniach będą już znała wszystkie zagrywki – stwierdziła Kateryna Rymarenko. 

Pozyskanie przez Ślęzę Rymarenko jest niezwykle istotne w kontekście kontuzji kolana Kourtney Treffers. Już dziś wiadomo, że Holenderka nie zagra w kilku pierwszych meczach sezonu. – Zostaliśmy postawieni w trudnej sytuacji. Tak naprawdę nie planowaliśmy ruchów transferowych. Podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu Kateryny także ze względu na to, jak trudny będzie dla nas początek sezonu – wytłumaczył trener Arkadiusz Rusin.

Kateryna Rymarenko zadebiutowała w barwach Ślęzy w towarzyskim meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp. w ramach turnieju Wrocławska Iglica 2016 – III Memoriał Teresy Kępki-Swędrowskiej.

Kateryna Rymarenko

ur. 3 kwietnia 1990 w Symferopolu
wzrost: 187 cm
pozycja: skrzydłowa

Przebieg kariery:

2006-2010: Kozaczka Zaporoże (Ukraina)
2010-2012: Dynamo Kijów (Ukraina)
2012/2013: Astana Tigers (Kazachstan)
2013/2014: Elizabeth-Basket Kirowograd (Ukraina)
2014/2015: Basket ROW Rybnik (Polska)
2015/2016: Atomeromu KSC Szekszard (Węgry)

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama