Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (26.09-2.10)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-09-25 19:00 | Zmodyfikowano: 2016-09-25 19:00
A|A|A

Bieganie to zdrowie więc swoją imprezę mają także przedstawiciele służby zdrowia. W sobotę 1 października we Wrocławiu odbędzie się Bieg Uniwersytetu Medycznego. Lekarze i nie tylko pobiegną na atestowanej trasie na 10 kilometrów do Biestrzykowa i z powrotem na teren Szpitala Klinicznego przy Borowskiej. Start o godz. 10.00. Zapisy internetowe do 29 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

Leśna koło Lubania 1 października zaprasza na 3. Półmaraton Z Biegiem Kwisy. Ponad 21-kilometrowa trasa prowadzi drogami asfaltowymi. Start o godz. 10.00 z Rynku w Leśnej. Imprezie głównej towarzyszyć będzie bieg na 10 kilometrów oraz marsz nordic walking na 5 kilometrów. Trwają zapisy internetowe. Można się zgłosić także w dniu zawodów.

W najbliższą sobotę czeka nas trzecia edycja niezwykłego półmaratonu w stylu anglosaskim z dwukrotnym wbiegnięciem na szczyt Ślęży. Górski Półmaraton Ślężański pamięci Adama Palichleba wystartuje o godz. 10.00 z przełęczy pod Wieżycą w Sobótce. Suma przewyższeń wynosi 950 metrów. Ci, którzy obawiają się półmaratońskiego dystansu, mogą wystartować w biegu na 10 km. W przypadku wolnych miejsc jest możliwość zapisania się w dniu imprezy. Limit uczestników to 400 osób.

Pierwszego października w Ligocie Pięknej po raz pierwszy oficjalnie zostanie rozegrany bieg na 10 kilometrów. Wiszeńska (za)Dyszka wystartuje o godz. 12.00 z miejscowego boiska sportowego. Kwadrans później do rywalizacji przystąpią najmłodsi, którzy pobiegną na 1,5 kilometra. Zgłoszenia internetowe do 28 września oraz w dniu zawodów. Dzieci zwolnione są z opłaty startowej.

W sobotę w Głuszycy koło Wałbrzycha odbędzie się druga edycja biegu górskiego Uphill Rogowiec. Uczestnicy będą musieli zdobyć szczyt góry Rogowiec, na której znajdują się położone najwyżej w Polsce ruiny średniowiecznego zamku. Łączna długość trasy to prawie 5900 metrów. Suma przewyższeń wynosi 550 m. Biuro zawodów mieścić się będzie na Łowisku Pstrąga „Złota Woda” w Łomnicy i czynne będzie w dniu zawodów 1 października od 8.30. Start zaplanowany jest na godz. 11.00. Meta znajdować się będzie na szczycie góry Rogowiec. Mieszkańcy Głuszycy w biegu startują bezpłatnie.

Osobowicka Ósemka - to impreza, która w niedzielę 2 października o godz. 10.00 rozpocznie się we Wrocławiu. Uczestnicy biegu pokonają dwie 4-kilometrowe pętle w Lesie Osobowickim. Start przy boisku leśnym. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapisy, tylko drogą elektroniczną, do 30 września.

W niedzielę na wspólne bieganie zaprasza także Legnica. 2 października rozegrany zostanie tam tradycyjny Bieg Lwa Legnickiego - czyli Legnica Półmaraton. Uczestnicy pokonają trzy pętle na atestowanej trasie po alejkach parku Miejskiego. Start półmaratonu o godz. 11.00 z bieżni lekkoatletycznej. Limit uczestników ustalono na tysiąc osób. W przypadku wolnych miejsc jest możliwość zapisania się także w dniu imprezy.

Wyścig rowerowy, marsz Nordic Walking, biegi dla najmłodszych, bieg na 5 km i w końcu rywalizacja na dystansie 10 kilometrów, tak zapowiadają się Żarowskie Biegi Strefowe. Impreza odbędzie się 2 października w Parku Miejskim w Żarowie. Trasa posiada urozmaicony profil. Biegacze wystartują o godz. 12.00. Można się zgłaszać także w dniu imprezy.

W niedzielę 1 października kolejny organizacyjny debiut nastąpi w Środzie Śląskiej. Tego dnia odbędzie się 1. Bieg o Skarb Średzki. Atestowana trasa o nawierzchni asfaltowej oraz brukowanej liczy 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Start o godz. 13.00 przy Średzkim Parku Wodnym. Zapisy internetowe do 28 września oraz w dniu biegu.

Finał Akademii Zdrowia Santandera - to impreza, która w niedzielę 1 października odbędzie się we wrocławskim Parku Południowym. W programie trzy marsze nordic walking oraz bieg na 10 kilometrów. Zapisy online przez formularz zgłoszeniowy na stronie akademia-zdrowia.com oraz osobiście w biurze zawodów. Początek niedzielnych zmagań o godz. 10.20.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama