Czy Betard Spartę stać na niespodziankę i medal Mistrzostw Polski?

| Utworzono: 2016-09-25 09:21 | Zmodyfikowano: 2016-09-25 09:20
A|A|A

Przed tygodniem podopieczni Marka Cieślaka triumfowali w Poznaniu 48:42, choć jeszcze po 12. wyścigu mieli nad Betard Spartą nawet 16 oczek przewagi. Finisz należał do wrocławian i to daje nadzieję na korzystny wynik. W tym sezonie w Zielonej Górze WTS był już bliski triumfu. Czy będzie w stanie sprawić sensację i wyrwać Falubazowi medal? Szansa jest. Taki wyczyn jednak będzie sensacją.

Tym bardziej, że w składzie Falubazu jest Jason Doyle. Australijczyk wygrał wczoraj Grand Prix Szwecji - dziewiątą rundę indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. W finałowym biegu pokonał swojego rodaka Chrisa Holdera, Szweda Frederika Lindgrena i Słoweńca Mateja Zagara. Brytyjczyk Tai Woffinden z Betardu Sparty był szósty, a kolejny ze Spartan Maciej Janowski dziewiąty.

Występ wrocławian przyzwoity. Pozytywne też, że w dobrej formie jest Vaclav Milik. Wczoraj, gdy cała czołówka ścigała się w Grand Prix Szwecji, Czech startował w mistrzostwach swojego kraju. Na torze w Pilznie rozegrano trzeci finał indywidualnych mistrzostw Czech. Milik w całych rozgrywkach triumfował z kompletem punktów. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław i czeskiej Zlatej Prilby Pardubice nie przegrał żadnego z piętnastu wyścigów w trzech rundach.

Spartanie pojadą dziś w identycznym zestawieniu jak podczas nieznacznie przegranego starcia w Poznaniu. Vaclav Milik wystąpi pod numerem czwartym, a Maciej Janowski poprowadzi parę z juniorem.

1. Tai Woffinden
2. Szymon Woźniak
3. Tomasz Jędrzejak
4. Vaclav Milik
5. Maciej Janowski
6.
7. Damian Dróżdż

Gospodarze z Zielonej Góry również zdecydowali się na ten sam skład personalny co w ubiegłym tygodniu. Jedynie pozycja juniora Krystiana Pieszczka w składzie została przesunięta.

9. Patryk Dudek
10. Jarosław Hampel
11. Jason Doyle
12. Andrij Karpow
13. Piotr Protasiewicz
14.
15. Krystian Pieszczek

Początek meczu o godz. 16.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama